Po raz kolejny Fundacja Działań Edukacyjnych KReAdukacja powraca ze swoim sztandarowym projektem. „Mój Lublin – konkurs inicjatyw mieszkańców” to projekt, który otrzymał dofinansowanie z miejskiego programu „Miasto kultury w latach 2021-2023”.

W ramach projektu co roku organizowane są otwarte nabory inicjatyw społeczno-kulturalnych mieszkańców miasta. Inicjatywy te mają pokazywać ciekawe, a szerzej nieznane miejsca, historie, wydarzenia związane z Lublinem. W poprzednim roku inicjatywy poświęcone były Julii Hartwig.

W ramach projektu powstało wirtualne muzeum poetki, odbyły się wieczory poetyckie, a także mieszkańcy naszego miasta mieli okazję skorzystać z wycieczek rowerowych i poznać bliżej twórczość naszej artystki.

W tym roku patronem konkursu jest Wincenty Pol, którego obchodzona jest 150 rocznica śmierci. Pol to poeta, geograf i działacz niepodległościowy urodzony w naszym mieście. Na zgłoszenia inicjatyw związanych z postacią Wincentego Pola organizatorzy czekają od 1 do 31 marca. Do zdobycia jest nawet 1600 zł dofinansowania na realizację działania kulturalnego.

– Warto się zgłosić do udziału w tym projekcie, bo warto brać udział w takich inicjatywach i realizować swoje pomysły przy wsparciu finansowym. Osobom, które nie realizowały swojej inicjatywy będziemy pomagać to zdziałać. To fajna możliwość, aby sprawdzić się w roli animatora kultury – wyjaśnia Ewelina Pyzik, organizator.

Propozycje realizacji inicjatyw mogą składać pełnoletnie osoby fizyczne, mieszkające, uczące się i pracujące w Lublinie, a pomysły mogą być realizowane od 15 maja do 30 listopada. Forma inicjatywy jest dowolna – mogą to być wystawy, prezentacje, wieczory tematyczne, wykłady, warsztaty, gry miejskie czy przedstawienia.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments