Rowerem po Lublinie? Czemu nie! Już w piątek (28 września) Zielona Masa Krytyczna przejedzie przez zielone tereny naszego miasta. Start o godzinie 18 na placu Litewskim.

Następnym punktem trasy, zaraz po placu Litewskim będzie plac Kochanowskiego, skwer przy Centrum Kultury, cmentarz na Lipowej, Park Ludowy, Park Bronowice i Park Rusałka. To właśnie trasa przejazdu tego rajdu rowerowego.

Po tych ważnych na mapie Lublina miejscach oprowadzi Was Janek Kamiński – architekt krajobrazu, rowerzysta, aktywista społeczny.

Celem Masy jest uwidocznienie obecności rowerzystów w przestrzeni miasta oraz zwrócenie uwagi na niski poziom bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu drogowym. Zielona Masa Krytyczna ma również na celu promocję aktywnej formy wypoczynku.

Organizatorem rajdu jest Fundacja Beetle i Fundacja Krajobrazy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Należy jednak pamiętać o odpowiednim przygotowaniu i oświetleniu swojego pojazdu.

Wydarzenia pod hasłem „Zielona Masa Krytyczna” odbywają się już od kilku lat w całej Polsce. Co roku, chętnych by pokonać kilkanaście kilometrów rowerem jest coraz więcej. Od pierwszej edycji w tym wydarzeniu wzięło kilkanaście tysięcy uczestników.

Fot. Materiały organizatora

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o