Wielkimi krokami zbliżają się ferie w szkołach. Już od 13 stycznia nasze pociechy będą cieszyć się czasem wolnym od nauki i obowiązków. Warto jednak zapewnić im zajęcie i wolny czas wypełnić ciekawymi, kreatywnymi zajęciami, które rozwiną ich wyobraźnię, ciekawość i talenty.

Z teatralną ofertą zajęć na ferie wyszły lubelskie ośrodki kultury: Centrum Kultury oraz Teatr im. H. Ch. Andersena we współpracy z Centrum Spotkania Kultur, które oferują specjalny program zajęć zimowych.

Teatr im. H. Ch. Andersena i Centrum Spotkania Kultur

Podczas dwutygodniowych warsztatów teatralnych młodzi aktorzy pod okiem specjalistów sprawdzą jakie możliwości kryje ich głos, ciało i przede wszystkim wyobraźnia. Nauka i rozwijanie teatralnych pasji będą oparte o wyobraźnię, pragnienia i marzenia uczestników. – Nie będziemy się uczyć długich scenariuszy, tylko zajrzymy w głąb siebie. Chcemy, aby ze sceny wybrzmiewał autentyczny śmiech dziecka, a co najważniejsze prawda – mówią organizatorzy zajęć w teatrze.

Zajęcia przybiorą formę warsztatowo-zabawową, z której podczas finału zajęć zostanie stworzony pokaz, który obejrzy szeroka publiczność, a ten będzie miał miejsce na Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur.

Warsztaty będą się odbywać od wtorku, 14 stycznia do piątku, 24 stycznia 2020 r., (z wyłączeniem sobót i niedziel) w godz. 10:00 do 14:00 w budynku Centrum Spotkania Kultur. Następnie próba generalna pokazu na Sali Operowej odbędzie się w poniedziałek, 3 lutego w godzinach popołudniowych. Finał projektu zaplanowano na wtorek, 4 lutego na godz. 10:00.

Zaplanowano trzy grupy wiekowe:

  • grupa 7-8 lat

  • grupa 9-10 lat

  • grupa 11-12 lat

Zapisy trwają do wtorku, 14 styczna. Koszt warsztatów to 300 zł od uczestnika. Opłaty należy dokonać w Sklepiku Kulturalnym CSK, poziom 0, po otrzymaniu potwierdzenia, ale nie później niż w pierwszym dniu warsztatów.

Centrum Kultury

W Centrum Kultury odbędą się 5-dniowe zajęcia warsztatowe na scenie. Przyszli aktorzy będą mogli spróbować swoich sił w różnych dziedzinach i formach teatralnych. W programie zajęć znajdzie się m.in. malowanie plansz do teatru Komischibai, tworzenie lalek teatralnych, budowanie roli oraz tworzenie scenografii.

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 do 12 roku życia. Będą odbywać się w grupach tematycznych. Każdego dnia przewidziana jest również projekcja filmu i obiad, a w piątki organizatorzy rodziców na pokazy prac warsztatowych.

Ferie teatralne odbędą siew dwóch turnusach: 13-17 stycznia (zapisy do 11.01) lub 20-24 stycznia (zapisy do 15.01). Koszt ferii to 500 zł. Zawiera profesjonalną opiekę, program merytoryczny, obiad, wodę, herbatę oraz pomoce dydaktyczne.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments