Lubelska Krajowa Administracja Skarbowa i kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, a także funkcjonariusze z Zarządu w Radomiu Centralnego Biura Śledczego Policji rozbili nielegalną wytwórnię papierosów.

Funkcjonariusze zatrzymali w Radomiu prawie 400 tys. podrabianych papierosów, ponad 600 kg krajanki, 4 maszyny do produkcji oraz 530 litrów spirytusu. 6 osób trafiło do tymczasowego aresztu z zarzutami działania w zorganizowanej grupie przestępczej.

W poniedziałek (25 lipca) w Radomiu i okolicy funkcjonariusze lubelskiej KAS, KWP oraz CBŚP weszli do 12 miejsc, w których mogły znajdować się nielegalne towary. Jednym z przeszukanych miejsc był magazyn, w którym prowadzona była produkcja papierosów. Na miejscu, na gorącym uczynku zatrzymano jedną osobę.

Zabezpieczono cztery maszyny do nabijania gilz papierosowych, prawie 400 tys. szt. papierosów, 610 kg ciętego tytoniu, 530 litrów spirytusu, a także gilzy papierosowe, filtry i opakowania na papierosy. Gdyby towar trafił do sprzedaży, budżet państwa straciłby z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego i VAT ponad milion zł.

Do aresztu trafiło 6 osób, w tym dwóch obcokrajowców. Postawiono im zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się nielegalnym wytwarzaniem wyrobów akcyzowych – w tym co najmniej 20,5 mln szt. papierosów i blisko 12 ton krajanki tytoniowej.

Straty budżetu państwa z tej przestępczej działalności to co najmniej 35 mln zł. Postępowanie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Lublinie.

Fot. Materiały prasowe KAS

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments