Wielkie biegowe święto Lublina wraca już w niedzielę, 12 maja. Podczas imprezy nie zabraknie atrakcji również dla najmłodszych. Maraton Lubelski to nie tylko bieg dla najwytrwalszych, ale i wielka sportowa zabawa dla całych rodzin.

Bieg o złotym dystansie ruszy w niedzielny poranek, o godz. 9. Pobiegną uczestnicy 7. Maratonu Lubelskiego oraz 4. Biegu Koziołka. Start i meta będą zlokalizowane na Stadionie Lekkoatletycznym. Maratończycy pokonają dystans o długości 42.195 km. Uczestnicy Biegu Koziołka mają do przebiegnięcia 11 km.

Trasa dłuższego biegu poprowadzi al. Piłsudskiego, ul. Lubelskiego Lipca ‘80, Muzyczną, Głęboką, Sowińskiego, Marii Curie-Skłodowskiej, Narutowicza, Lubartowskiej, Unii Lubelskiej. Kunickiego, Zemborzycką, Diamentową, Romera. Dalej uczestnicy pobiegną dookoła Zalewu Zemborzyckiego. Wzdłuż Bystrzycy biegacze wrócą na Stadion Lekkoatletyczny przy al. Piłsudskiego. Kierowcy powinni przygotować się na trudnienia na drodze.

Wraz z maratonem odbędzie się wiele imprez towarzyszących w działającej od godziny 9 miasteczku biegowym. Wystartuje m. in. Wielki Bieg Rodzinny. Trasę o długości symbolicznych 421 metrów będzie można pokonać całymi rodzinami. Wystarczy para wygodnych butów i dobre chęci. Bieg Rodzinny startuje o godz. 10:40 na Stadionie Lekkoatletycznym.

Impreza Maratonu Lubelskiego to też biegi „Przez metry po kilometry”. Już o godzinie 9:10, zaraz po starcie maratończyków, wkroczą na start młodzi zawodnicy. Pokonają oni 1000 m. Kolejni pobiegną na dystansie 600 m, 300 m, 200 m i 100 m. Najmłodsi uczestnicy z rocznika 2014 i młodsi przebiegną dystans 50 m.

Na wszystkich uczestników biegowych zmagań czekają upominkowe medale oraz wiele zabaw i kolorowych atrakcji.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o