W niedzielę (6 października) w Ogrodzie Saskim odbędą się Zmysły Ogrodu Saskiego. Wśród atrakcji znajdą się między innymi koncerty, spacery oraz warsztaty. Początek wydarzenia o godzinie 11.

To już druga edycja tego wydarzenia. Projekt ma na celu przedstawienie mieszkańcom, jak w prosty, artystyczny sposób można zagospodarować teren parku. To również podkreśla znaczenie terenów zielonych w naszym mieście.

W ramach wydarzenia Fundacja Krajobrazy, która jest jego głównym organizatorem, przygotuje między innymi galerię sztuki. Znajdziemy w niej liczne rzeźby, obrazy oraz fotografie. Galeria dostępna będzie już od soboty (5 października).

Dzieci oraz młodzież będą mogły wziąć udział w warsztatach kulinarnych. Dodatkowo odbędą się warsztaty fotograficzne i artystyczne z biżuterii florystycznej. Na tych najbardziej aktywnych uczestników czekają zajęcia z jogi oraz dwa spacery. Pierwszy, historyczny poprowadzi Miejski Konserwator Zabytków, drugi natomiast – przyrodniczy, odbędzie się pod okiem Krzysztofa Wojciechowskiego.

Dodatkowo odbędzie się koncert fortepianowy oraz zobaczymy iluminacje świetlne. Wstęp wolny. Na warsztaty obowiązują zapisy.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments