Na sobotę (23 października) zaplanowany jest III Marsz Równości w Lublinie. Wydarzenie ma rozpocząć się na placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur, a zakończyć przed Galerią Labirynt –  o jego trasie poinformowano podczas konferencji w środę (20 października).

Marsz przejdzie Al. Racławickimi, ul. Lipową, ul. Narutowicza, ul. Głęboką, ul. Sowińskiego, ul. Poniatowskiego i ul. Popiełuszki. Uczestnicy zakończą przemarsz przed Galerią Labirynt.

– W tym roku idziemy pod hasłem: Przerażająco querrowo. Idziemy dla tych, którzy się boją. Mamy nadzieję, że dopisze frekwencja i że wszystko przebiegnie spokojnie bez agresji, tak jak to miało miejsce w latach poprzednich – mówi Alicja Sienkiewicz, organizator Marszu Równości w Lublinie.

Organizatorzy podkreślają też, że jak dotąd, nie otrzymali żadnych informacji o kontromanifestacjach, które miały miejsce w latach ubiegłych. Wydarzenie będzie eskortowane przez służby mundurowe.

– Nie mamy pojęcia, jaka frekwencja się szykuje. Marsz jest bardzo dobrze przygotowany od strony współpracy z policją. Nie mamy jednak wpływu na wszystko – podkreśla Sienkiewicz. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że pan prezydent nie miał planów zakazania marszu. Zapraszamy go, żeby poszedł z nami – zachęca.

– Nie możemy lekceważyć tego, co działo się w latach ubiegłych, ale jesteśmy po rozmowach ze służbami. W tym roku mieliśmy przykład marszu w Białymstoku, więc mamy nadzieję, że będzie spokojnie – podkreśla Honorata Sadurska, organizator Marszu Równości w Lublinie.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments