W poniedziałek (21 grudnia) w Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Sprawdziliśmy, jakie ograniczenia na nas czekają od 28 grudnia.

Do dnia 17 stycznia zakazuje się prowadzenia klubów, dyskotek lub działalności, która mogłaby udostępnić klientom miejsca do tańczenia. Zamknięte będą również baseny, aquaparki, siłownie, kluby i centra fitness. Korzystać z nich może jedynie kadra narodowa. Wyjątek stanowią również kluby taneczne.

Zamknięte pozostaną również hotele, wyjątek stanowią hotele dla medyków, lub te, które są przeznaczone dla pracowników sezonowych. Przebywać w nich mogą również między innymi sportowcy, którzy w danym miejscu uczestniczą w zawodach sportowych.

Przynajmniej do 17 stycznia pozostaną zamknięte szkoły i inne placówki oświatowe. Również do tego dnia nadal nieczynne będą instytucje kultury w postaci kin, filharmonii, teatrów czy centrów kultury. Korzystać z nich można jedynie prowadząc transmisję na żywo bądź w celach nagrań audiowizualnych.

Do tego dnia nieczynne będą również galerie handlowe, parki rozrywki, kręgielnie i wesołe miasteczka. W centrach handlowych pozostaną otwarte tylko drogerie, sklepy spożywcze i apteki. Do 27 stycznia nie będzie również możliwości korzystania z rehabilitacji i turnusów w sanatoriach.

Sylwester

Rząd potwierdza również wprowadzoną tzw. „godzinę policyjną” w sylwestra. Obowiązywać ona ma od godziny 19 od 31 grudnia do godziny 6 rano w Nowy Rok. Oznacza ona między innymi to, że w tych godzinach nie będzie można opuszczać swojego miejsca zamieszkania. Będzie to możliwe jedynie w dwóch przypadkach.

Pierwszym z nich jest wykonywanie czynności służbowych, zawodowych lub wykonywania działalności gospodarczej. Drugim jest natomiast “zaspakajanie niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego”.

Do dnia 17 stycznia zakazuje się również organizacji większych zgromadzeń niż 5 osób. Odległość pomiędzy uczestnikami nie może być jednak mniejsza niż 100 metrów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments