W niedzielę gości do restauracji Jezuicka 16 na Starym Mieście zapraszał znany aktor Tomasz Karolak. Jego obecność to odzew na nową akcję właściciela restauracji Jacka Abramowskiego.

Akcja, którą wymyślił Abramowski, ma wspierać lubelską gastronomię znajdującą się w trudnej sytuacji po pandemii. W jej ramach politycy, aktorzy i artyści mają witać mieszkańców i turystów w restauracji, podać im menu, a także zaserwować napoje. A tym samym zachęcać ich do korzystania z oferty lubelskiej gastronomii.

– Zdecydowałem się pomóc dlatego, że jest to lokalna inicjatywa. Chcę, aby ludzie wrócili do restauracji. To jest super, że Jacek wymyślił taką akcję, aby ludzie ponownie zaczęli do nich chodzić – przyznaje aktor Tomasz Karolak, który do Lublina przyjechał specjalnie do do lubelskiej restauracji. – Bardzo lubię Lublin, a mój smartfon pokazuje mi co się tu akurat dzieje. Jak przeczytałem, że jest taka akcja to od razu zdecydowałem się, że tu przyjadę – podkreśla.

Lokale gastronomiczne to bardzo ważny aspekt kulturalny Lublina. – Każde turystyczne miasto z tak pięknym Starym Miastem to jest koloryt danego miejsca. Lublin jest godny atrakcji turystycznych rangi europejskiej, a takiego Starego Miasta nie ma nigdzie. Grałem wielokrotnie w Teatrze Starym i kiedy po raz pierwszy tu przyjechałem i zobaczyłem miasto, to się w nim zakochałem – tłumaczy powody swojej decyzji Tomasz Karolak.

To jednak nie jedyna znana twarz, którą w najbliższym czasie będziemy mogli zobaczyć w tym miejscu. W piątek (16 lipca) od godziny 18 do 22 pracować tam będzie Marcin Nowak, wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin. Swój udział w akcji zapowiedziała także dziennikarka TVN, Dorota Gardias.

Fot. Dominika Polonis

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments