Festiwal „Czas Dobrego Sera i Wina”, który od ośmiu lat jest sztandarową imprezą Sandomierza, w tym roku nie odbędzie się w tym mieście. Organizator szuka innego gospodarza i jest wielka szansa, że będzie to Lublin.

Sandomierz od lat przyciągał turystów do miasta „pyszną” imprezą „Czas Dobrego Sera i Wina”. Odbyło się tam osiem edycji tego festiwalu. Zwykle na początku czerwca ściągał do miasta producentów najlepszego sera i wina, a także innych wyrobów, nie tylko z Polski ale i z zagranicy. Zawsze towarzyszy mu piknik, pokazy kulinarne i liczne konkursy. W tym roku jednak organizator, czyli firma Slow Food Polska, zamierza przenieść imprezę do innego miasta w Polsce.

– Nie zrezygnowaliśmy z imprezy, tylko organizator nie chciał z nami negocjować warunków. Chcieliśmy, aby kolejna edycja odbyła się w Sandomierzu – twierdzi Aneta Przyłucka, sekretarz Sandomierza. I zapowiada: – Zorganizujemy własny festiwal, jednak nie będzie on już kontynuacją „Czasu Dobrego Sera i Wina”.

Z naszych informacji wynika, że Slow Food Polska zaproponował Lublinowi zorganizowanie festiwalu.

– Jesteśmy zainteresowani, żeby odbył się on w Lublinie. Wydział Kultury prowadzi rozmowy z organizatorem w tej sprawie – zdradza nam Grzegorz Jędrek z biura prasowego Urzędu Miasta w Lublinie.

(jus)

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Magda
Magda
2 lat temu

Miasto Sandomierz postanowiło przejąć czyjąś wieloletnią pracę i doświadczenie oraz przejąć bezczelnie wystawców, podszywając się pod poprzednie edycje. Miasto nie miało woli współpracy, bo już było dogadane z lokalnym biznesmenem… Po co te kłamstwa? Wszędzie piszecie, że w Sandomierzu jak co roku odbywa się święto sera… Obrzydliwe !!!