W poniedziałek (6 grudnia) Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie zaprasza na Zoomikołajki. Wydarzenie po raz kolejny będzie okazją do promocji adopcji zwierzaków w atmosferze zbliżających się świąt. Początek o godzinie 12.

– Zapraszamy wszystkich mieszkańców zainteresowanych adopcją czworonogów na kolejny dzień otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. Zoomikołajki stały się już tradycją i w tym roku także zachęcamy do odwiedzenia podopiecznych Schroniska. Jak zawsze podczas spotkania będzie można zapoznać się z informacjami o adopcji zwierząt, ich pielęgnacji oraz profilaktyce – mówi Blanka Rdest-Dudak, zastępca dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

W tym roku w programie wydarzenia przewidziano m.in. prelekcję zoopsychologa Dariusza Ornala zatytułowaną „Zwierzęta mówią nie tylko w Wigilię”, wspólne ubieranie choinki oraz kolędowanie. Dodatkowo, w ramach spotkania zaplanowano także konkursy i zabawy dla dzieci.

Aktualnie w prowadzonym przez miasto schronisku przebywa około 400 zwierząt – psów, kotów oraz zwierząt egzotycznych. Każdy kto zdecyduje się na adopcję psa lub kota otrzyma podstawowe wyposażenie dla swojego zwierzaka. Własne legowisko lub drapak pomogą pupilom poczuć się dobrze w nowym otoczeniu. W ramach wyprawek przewidziano: dla dużych psów miskę na wodę, miskę na karmę, obrożę, smycz i kaganiec, dla psów średnich i małych miskę na wodę, miskę na karmę, obrożę, smycz i legowisko, a dla kotów miskę na wodę, miskę na karmę, kuwetę, żwirek i drapak.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments