Już w najbliższy weekend (9 i 10 marca) w Targach Lublin odbędzie się wyjątkowe wydarzenie dla miłośników zwierząt. Spotkanie ZOOPark Lubelska Wystawa i Targi Zoologiczne to impreza, podczas której zobaczymy najbardziej popularne oraz te niespotykane w Polsce zwierzaki.

W sobotę i niedzielę hala Targów Lublin zmieni się w wielką wystawę, na której znajdą się małpki, fretki, koty, psy, króliki, konie, jeże i szczury, żółwie, kozy, owce, pająki, węże, legwany, lotopałanki, kangury i emu.

Na specjalnie przygotowanych stoiskach dostaniecie też wszystkie niezbędne waszym zwierzakom artykułu i akcesoria. Znajdą się wśród nich smycze, szelki, legowiska, obroże, zabawki, akcesoria pielęgnacyjne, transportery, karmy i suplementy diety.

Wystawa będzie świetną okazją na poznanie zwyczajów najróżniejszych zwierzaków świata. Uczestnicy będą mogli poznać ich zwyczaje, sposób odżywiania i plan dnia. Dowiemy się też jak prawidłowo zadbać o wychowanie, pielęgnację i żywienie naszego pupila.

Podczas Wystawy ZOOPark odbędzie się też mnóstwo atrakcji. Wśród nich znajduje się Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych, która rozpocznie się w sobotę o godzinie 9. Zwierzaki będą oceniane przez specjalnie powołaną kadrę sędziowską.

W niedzielę, 10 marca, odbędzie się Puppy Show, wyjątkowa wystawa szczeniaków w formie pokazu psów w wieku 4-12 miesięcy. Sędziowie oraz długoletni hodowcy dokonają oględzin pieska i pomogą uwydatnić jego wszystkie zalety podczas prezentacji ringowej.

W niedzielę odbędą się też wyścigi ślimaków. O godz. 11 rozpocznie się pierwszy wyścig o tytuł Turbo i Diesla, a o godz. 13 zmagania o tytuł Festina Lente dla najwolniejszego zawodnika. Tempo nie będzie zastraszające, ale emocji będzie nie mniej niż na wyścigach formuły 1. W zawodach wystartują ślimaki afrykańskie – największe lądowe ślimaki świata. Ich wydłużona muszla osiąga rozmiary 10–20 cm, a masa ciała dochodzi nawet do 0,5 kg.

Podczas wystawy ZOOPark zobaczymy również niezwykłe rośliny, które łapią muchy, muszki owocówki, ziemiórki, komary i osy. Dowiemy się jak hodować naszych zielonych przyjaciół i na co zwracać uwagę podczas ich codziennej pielęgnacji.

Lubelski Związek Hodowców Królików Rasowych zaprasza również na XI Ogólnopolską Wystawę Królików Rasowych.

Podczas ZOOParku zobaczymy wiele zwierząt egzotycznych, zobaczymy specjalnie przygotowane pokazy papug i kanarków, gadów, płazów i pająków oraz gołębi i ptactwa ozdobnego. Odbędą się też pokazy psów oraz akwarystyczne i terrarystyczne.

Swoje wybiegi będą miały też zwierzęta gospodarskie – alpaki, kuce konie, owce, kozy i ptactwo domowe. Organizatorzy przygotowali też pokazy motyli, fretek, szczurów rodowodowych i lotopałanek.

Organizatorzy zapraszają na wystawę od soboty od godz. 10 do niedzieli godz. 17. Bilety kosztują od 10 do 35 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments