Justyna Domaszewicz to lublinianka, która znana jest z bezinteresownej pomocy innym. 3 listopada obchodzić będzie swoje urodziny i z tej okazji prowadzi zbiórkę funduszy na obiady dla podopiecznych Bractwa Miłosierdzia Św. Brata Alberta w Lublinie.

W akcji bierze udział 9 restauracji z Lublina. – Jest to Restauracja Mandragora, Restauracja Studnia, Viva La Pizza, Perłowa Pijalnia Piwa, Bombardino, Szwejk Lublin, Niepospolita Restauracja i Koktajl Bar i Ambaras i Padbar Lublin. Każda z restauracji przygotuje na ten dzień po 29 dwudaniowych posiłków, wszystkie będą takie same – cieszy się Justyna Domaszewicz, organizator akcji.

To jednak nie jedyny dar dla osób bezdomnych, bo poza ciepłym posiłkiem otrzymają również coś do picia. – Oprócz tego palarnia kawy Coffe And Sons pożycza nam ekspres do kawy, a Tor Cartingowy Cartmax funduje kawę, więc osoby, które tego dnia zgłoszą się na Zieloną do Bractwa Alberta w Lublinie po posiłek, czekając w kolejce zostaną poczęstowane również kawą – podkreśla.

Posiłki zostaną dostarczone dzięki pomocy wolontariuszy. – Logistyka dostarczania posiłków podobnie jak w ubiegłym roku odbędzie się z pomocą kilkorga wolontariuszy. To co chciałabym podkreślić, to że w tym roku wszystko rozegra się w jeden dzień i że mamy do przygotowania znacznie więcej posiłków – wyjaśnia pani Justyna.

Lublinianka prowadzi na ten cel zbiórkę funduszy na stronie zrzutka.pl. Obecnie, udało jej się zebrać już 4090 zł (stan na godz. 8:00, 27 października) z zakładanych 6063 zł. – To co ogromnie cieszy, to fakt że zbiórka idzie bardzo dobrze. W tym momencie, gdy to piszę przekroczyliśmy kwotę 4000 zł, zatem brakuje jeszcze niewiele ponad dwa. Do zrzutki dorzucają się nie tylko ludzie z Lublina, ale także moi znajomi z całego kraju i za to chciałabym wszystkim z całego serca podziękować – podsumowuje Justyna Domaszewicz.

Akcja odbyła się również w zeszłym roku. Wtedy udało się zebrać blisko 5000 zł na posiłki dla osób potrzebujących, dzięki czemu otrzymali oni ciepły posiłek, a w okresie lockdownu branża gastronomiczna niezbędne wsparcie finansowe.

Zrzutkę możecie wspomóc tutaj. Jest prowadzona do 2 listopada.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments