Miłosz Bachonko, 12-letni akordeonista z Lublina, otrzymał Nagrodę Kulturalną Województwa Lubelskiego. Wręczono ją w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w środę (5 stycznia).

Miłosz gra na akordeonie od 5 roku życia, sam komponuje, a w wieku 12 lat wydał swoją pierwszą, debiutancką płytę. Kilka dni temu wygrał 5. edycję telewizyjnego programu realizowanego na Węgrzech Talent Show Virtuosos V4+, w którym rywalizowali ze sobą młodzi wykonawcy muzyki klasycznej.

– Miałem zaszczyt zobaczyć po raz pierwszy umiejętności Miłosza w 2019 roku podczas I Wojewódzkiego Lubelskiego Święta Miodu. Urzekła mnie taka radość z tego grania na akordeonie, ale jego atutem jest osobowość – mówi Sebastian Trojak, marszałek województwa lubelskiego.

Na nagrody kulturalne przyznawane w 2022 roku Urząd Marszałkowski przeznaczył 160 tys. zł. Nagrody te przyznawane są we wszystkich dziedzinach sztuki, dla animatorów kultury, artystów i dla wszystkich osób działających w tej sferze.

– Na płycie znalazło się pięć utworów. Pierwszym utworem jest skomponowana przeze mnie dwa lata temu suita i ma ona trzy części. Pierwsza to Poranek, druga to Sny, a trzecia to Tokata. Kolejnym utworem jest moja Tokata a-moll i jest jeszcze jeden utwór – wyjaśnia Miłosz Bachonko.

Płytę młodego artysty można już nabyć w różnych sklepach muzycznych.

Fot. Dominika Polonis

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments