Mamy 79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dotyczą one: 22 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. opolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i podlaskiego.

– Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego dotyczą: jednej kobiety w przedziale wieku 21-40 lat, dwóch kobiet w przedziale wieku 41-60 lat, pięciu mężczyzn w przedziale wieku 21-40 lat, czterech mężczyzn w przedziale wieku 41-60 lat. Wszystkie osoby są z powiatu lubelskiego, w stanie dobrym i miały styczność z przypadkiem potwierdzonym – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

Równocześnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w szpitalu w Bytomiu zmarł 75-latek zakażony koronawirusem. Mężczyzna był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

Na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 99 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 3 osoby zmarłe. Obecnie w całym kraju jest 1717 zakażonych osób, w tym 19 osób zmarło.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments