W związku z tymczasowym zawieszeniem działalności teatrów i instytucji kultury, Teatr Muzyczny w Lublinie wychodzi z propozycją Facebookowej Sceny, na której zaprezentowane zostaną fragmenty największych hitów z ostatnich sezonów artystycznych.

W ramach akcji #zostańwdomu będziecie mogli zobaczyć fragmenty koncertu „Czy można w taką noc… Zakochać się?”, czy też operetki „Kraina Uśmiechu”.

Koncert „Czy można w taka noc… Zakochać się” był po raz pierwszy zaprezentowany widzom 30 i 31 grudnia 2019 roku. W koncercie wystąpili dobrze znani lubelskiej publiczności soliści między innymi Anna Barska​, Agnieszka Kurkówna​, Agnieszka Padzińska, Dorota Szostak-Gąska czy chociażby Andrzej Witlewski. Na scenie pojawił się również cały Zespół Teatru Muzycznego w Lublinie, chór, balet oraz orkiestra pod dyrekcją Przemysława Fiugajskiego.

Natomiast „Kraina Uśmiechu” Franza Lehára, w reżyserii Joanny Lewickiej, była najważniejszą premierą sezonu artystycznego 2019/2020. Historia miłości Lizy Lichenfelds i księcia Su-Czonga oraz księżniczki Mi i porucznika Gustawa von Pottensteina zachwyciła setki widzów.

Fragmenty koncertów znajdziecie na fanpage’u Teatru Muzycznego na Facebooku. Teatr zapowiada, że szykuje również niespodziankę dla swoich najmłodszych widzów.

Fot. Dorota Dee Bielak/Teatr Muzyczny w Lublinie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments