Wybierając się na camping, należy pamiętać nie tylko o namiocie, śpiworach czy leżakach i kocach, ale również o potrzebnym sprzęcie elektronicznym. W zależności od tego, w jakie miejsce się wybieramy i jakie warunki będą tam panowały, powinniśmy wybrać sobie gadżety, które ułatwią nam taki wyjazd. Przedstawiamy te, które warto ze sobą zabrać.
Przenośny głośnik
Głośnik bluetooth to sprzęt, który pozwala na przesyłanie dźwięku na niewielkie odległości. Dzięki technologii bluetooth jest kompatybilny z innymi urządzeniami. Jest to idealny gadżet na camping, który dzięki swojej niewielkiej wadze i łatwości przenoszenia zmieści się w każdej torbie.
Decydując się na konkretny model, warto wziąć pod uwagę jego moc, czas pracy, szybkość przesyłania danych, dodatkowe funkcje i odporność na uszkodzenia. Zwłaszcza ta ostatnia jest ważna w przypadku campingu. Powinien posiadać wysoki stopień ochrony, najlepiej jeżeli będzie wodoodporny tak jak głośnik JBL. Warto również sprawdzić jakie funkcje posiada. Część modeli może pełnić rolę np. mobilnego powerbanka, co w przypadku campingu jest szczególnie przydatne. Ważny jest również czas pracy, czyli liczba godzin, jaką urządzenie jest w stanie pracować po jednym naładowaniu baterii. Lepiej zdecydować się na modele, które cechują się jak największym zasięgiem.
Powerbank
Powerbank jest mobilnym źródłem zasilania, które umożliwia ładowanie sprzętów bez konieczności podłączania go do gniazdka ładowania. W przypadku campingu jest to szczególnie przydatny gadżet, zwłaszcza jeżeli nie będziemy mieli dostępu do gniazda elektrycznego. To niewielkie urządzenie zmieści się bez trudu w kieszeni, plecaku lub torebce. Wybierając odpowiedni model, warto zwrócić uwagę na jego pojemność, która wyrażona jest w miliamperogodzinach. Im wyższą wartość wybierzemy, tym dłużej urządzenie będzie działać na jednym ładowaniu. Istotną kwestią jest również natężenie prądu wyrażone w amperach. Szeroki wybór powerbanków znajdziemy na https://www.morele.net/.
Lodówka turystyczna
Wybierając się na camping, warto zaopatrzyć się również w lodówkę turystyczną. Najtańszym rozwiązaniem będzie lodówka pasywna, która jest plastikowym pojemnikiem z izolacją termiczną, w którym umieszcza się wkłady schłodzone w zamrażalniku. Takie rozwiązanie gwarantuje jej działanie przez około 3,4 godziny.
Nieco droższym, ale lepszym rozwiązaniem jest lodówka półprzewodnikowa, która wykorzystuje ogniwo Peltiera. Jest lekka i zajmuje niewiele miejsca i nie trzeba do niej używać wkładów żelowych. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku kilkudniowego campingu, jest lodówka kompresorowa, która działa podobnie jak standardowa stacjonarna. Istnieją również lodówki absorpcyjne, które sprawdzają się zwłaszcza w przypadku braku dostępu do energii elektrycznej. Były one wykorzystywane często w starszych kamperach.