W 2022 roku Teatr Stary w Lublinie świętuje 200. rocznicę istnienia teatru. W roku jubileuszowym zachęca do polubienia okolicznościowego profilu w mediach społecznościowych. „Teatr Stary każdego z nas. Pamiętnik Marianny H. Orland” to zaplanowana zabawa literacka.

Narratorką jest lublinianka z pokolenia Hesi i Meli Dulskich, która dzieli się swoimi wieloletnimi zapiskami. Marianna Hortensja Orland to aktorka-amatorka, bileterka, autorka wierszy karmelkowych, obserwatorka miejskich wydarzeń, przez lata była związana z zabytkowym gmachem przy ul. Jezuickiej 20. Jej pamiętnik to historia tego miejsca, Lublina i jego mieszkańców. Marianna Hortensja jest postacią fikcyjną, zaistniała na potrzeby tego projektu.

Podobnie jak wspominani przez nią członkowie jej rodziny. Ich podobieństwo do jakichkolwiek postaci rzeczywistych jest przypadkowe. Pozostali bohaterowie, przytaczane fakty, miejsca, proza, listy, dokumenty, wspomnienia – są autentyczne. A większość dat dziennych, odpowiada rzeczywistości. Albo wydarzenia tak zaistniały w literaturze i mass mediach z epoki.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments