40-lecie istnienia zespołu Pod Budą. Wyjątkowy koncert w Lublinie

0
999
Fot. Materiały organizatora

Pod koniec listopada w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się wyjątkowy koncert. 40-lecie istnienia będzie świętować zespół Pod Budą. Wydarzenie objęliśmy patronatem medialnym.

Zespół Pod Budą powstał w 1977 r., a wyłonił się krakowskiego kabaretu studenckiego o tej samej nazwie. Pierwszy skład zbudowali wokaliści i instrumentaliści: Andrzej Sikorowski, Anna Treter, Chariklia Motsiou, Jan Hnatowicz, Andrzej Żurek i Krzysztof Gawlik. Do czterdziestoletniego dorobku artystycznego grupy należy zaliczyć trzynaście studyjnych albumów, kilkanaście recitali telewizyjnych i niezliczoną ilość koncertów w kraju i za granicą, m.in. niemal we wszystkich krajach Europy, a także w USA, Kanadzie, czy Australii.

Jak o swojej muzyce mówią sami artyści: – Wszystko to, o czym śpiewamy, dalekie jest od blichtru, szpanu, nie obliczone na tanią popularność. Impregnowani na mody i trendy śpiewamy w głębokim przekonaniu, że w tym oszalałym świecie dajemy komuś chwilę wytchnienia.

Jubileuszowemu koncertowi Pod Budą towarzyszyć będzie występ duetu Andrzeja i Mai Sikorowskich, czyli wieloletniego lidera grupy z córką. Na gitarze akompaniować im będą: Jacek Królik, Gertruda Szymańska i Tomasz Kupiec. Usłyszymy największe przeboje, napisane dla grupy Pod Budą, a także wykonywane poza nią i pochodzące z trzech wspólnie nagranych z Mają płyt: „Kraków – Saloniki”, „Sprawa rodzinna”, „Okno na Planty”.

Kiedy: 20 listopada, godz. 19:00

Gdzie: Centrum Spotkania Kultur (Sala Operowa)

Bilety w cenie 80 – 150 zł do nabycia w kasie CSK oraz przez Internet bilety@twojekoncerty.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments