Już w najbliższy weekend (4 i 5 sierpnia) o godz. 21 na dziedzińcu zamkowym w Lublinie zobaczymy fenomenalne widowisko teatralne opowiadające o ważnych momentach z historii Lublina. Co ważne – bilety w cenie 2 zł są jeszcze dostępne!

Para młodych ludzi: ona – tańcząca na szarfie, on – chodzący po linie, w towarzystwie sztukmistrzów i innych artystów sztuki cyrkowej ukażą dramaty i upadki, chwile wielkiego szczęścia wyjęte z przeszłości naszego miasta.

To wszystko na tle spektakularnej scenografii Jarosława Koziary z jego mistycznym wielkim słońcem i muzyką skomponowaną przez lubelskiego kompozytora Rafała Rozmusa. Historyczny tekst przeczyta Zbigniew Dziduch, a fragmenty „Poematu o mieście Lublinie” Józefa Czechowicza wyrecytuje Dorota Landowska.

Entuzjastycznie przyjęta pierwsza prezentacja „Snu o mieście” odbyła się we Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury. Później została powtórzona w ramach obchodów Urodzin Miasta Lublin w 2017 roku. Wtedy kolejki na spektakle ciągnęły się aż do Bramy Grodzkiej.

W tym roku widowisko wraca do Lublina, ale tym razem będzie biletowane. Terminy: 4, 5, 10 i 11 sierpnia. Start godz. 21.

BILETY
Bilety w cenie 2 zł. Informacji dotyczących widowiska i sprzedaży biletów udziela kasa Centrum Kultury: tel. 81 466 61 40, e-mail: kasa@ck.lublin.pl

Fot. Materiały organizatora

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Darek
Darek
5 lat temu

Nie ma informacji na temat godziny rozpoczęcia …