Od 4 do 22 sierpnia trwać będzie 42. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Odbędzie się ona pod hasłem „Eucharystia – prawdziwe życie”. Tradycyjnie wierni wyruszą sprzed Archikatedry Lubelskiej na Jasną Górę.

– Idziemy w takim samym rytmie co rok temu. Na razie czekam jeszcze na zgłoszenia grup, które chcą z nami iść przez całą trasę, a nie tylko dojeżdżać. One jednak muszą zapewnić sobie nocleg we własnym zakresie – wyjaśnia ks. Mirosław Ładniak, współorganizator pielgrzymki.

Również i w tym roku będzie można wesprzeć fundusz “Idę z Tobą”. Jest wiele osób, które nie mogą wybrać się na pątniczy szlak, bo sytuacja finansowa nie pozwala im na pokrycie kosztów pielgrzymki. Dlatego wszyscy chętni mogą wesprzeć Fundusz. W ten sposób pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy poniesie intencję ofiarodawcy przed tron Matki Bożej. Zainteresowani mogą zgłaszać swoją pomoc u księży proboszczów lub w Sekretariacie Pielgrzymki.

Ze względu na epidemię koronawirusa, tak jak i w ubiegłym roku pielgrzymka będzie miała nieco zmieniony charakter. Wierni wyjdą z placu katedralnego w mniejszych grupach, których liczba będzie zależała od panujących w sierpniu obostrzeń związanych z pandemią.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments