Na parkingu przed Areną Lublin działa pierwszy w Lublinie punkt szczepień drive thru. Oznacza to, że wszyscy chętni mieszkańcy mogą się zaszczepić bez wysiadania z samochodu.

Cała procedura jest bardzo prosta. Podjeżdżamy, dostajemy do wypełnienia krótką ankietę, następnie przechodzimy kwalifikację i po pozytywnej decyzji lekarza dostajemy szczepionkę, po której należy jeszcze odczekać 15 minut w specjalnie wyznaczonym miejscu. A wszystko to bez wysiadania z samochodu.

Punkt obsługuje także pacjentów niezmotoryzowanych. W specjalnie przygotowanych pomieszczeniach oraz namiotach zaszczepić może się każdy, kto po wcześniejszym zapisaniu  przyjedzie na Arenę Lublin: autobusem, rowerem czy samochodem, korzystając z dużego parkingu wokół stadionu. Na szczepienie można się zapisać także bezpośrednio w punkcie, osobiście przed samym szczepieniem.

W punkcie można zaszczepić się szczepionką firmy Johnson&Johnson, którą przyjmuje się tylko w jednej dawce. To istotne m.in. dla wszystkich wybierających się na wakacje do krajów wymagających od turystów zaszczepienia się. Na miejscu można otrzymać indywidualny paszport covidowy w kilka minut po zaszczepieniu się. Paszport pozwala na swobodne przemieszczanie się po terenie Unii Europejskiej już w 14 dni po szczepieniu. Organizatorzy obiecują dostępność także innych szczepionek w najbliższych dniach.

– Mamy bardzo dobre doświadczenia z prowadzenia punktu typu „Drive thru” na stadionie miejskim we Wrocławiu. Zaszczepiliśmy tam już blisko 100.000 osób w ciągu dwóch miesięcy. Cieszymy się bardzo, że możemy nasze doświadczenia przenieść do Lublina – mówi Mikołaj Szozda, koordynator punktu szczepień na lubelskim stadionie.

Aby się zaszczepić konieczne jest wylegitymowanie się dowodem tożsamości. W tej chwili punkt szczepi osoby dorosłe, po dostawie do punktu szczepionek firmy Pfizer będzie możliwe także szczepienie dzieci powyżej 12 roku życia (za zgodą rodziców).

Na szczepienie można zapisać się przez całodobową i bezpłatną infolinię: 989, portal pacjent.gov.pl, a także kontakt z wybranym punktem szczepień (telefon do punktu na Arenie: 509-975-268, e-mail do punktu: szczepienia.lublin@medfemina.pl). Osoby niezapisane mogą przyjechać do punktu i zapisać się bezpośrednio na miejscu przed szczepieniem.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments