W tym roku przypada 451. rocznica zawarcia Unii Lubelskiej. Z tej okazji miasto zaprasza lublinian na wydarzenia upamiętniające to wydarzenie.

Program

O godzinie 12:30 na placu Litewskim pod Pomnikiem Unii Lubelskiej zostaną złożone kwiaty

O godzinie 16:00, 17:00, 18:00 i 19:00 z dziedzińca Muzeum Lubelskiego przy ul. Zamkowej 9 wyruszą spacery “Śladami Unii Lubelskiej – zwiedzanie z lubelskimi przewodnikami”. Atrakcją spacerów będzie wstęp do Kaplicy św. Trójcy. Spacer o godz. 16:00 będzie tłumaczony na Polski Język Migowy przez Ewelinę Lachowską-Łuczak.

O godzinie 18:00 w Bazylice oo. Dominikanów pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika przy ul. Złotej 9 odbędzie się msza święta w 451. rocznicę zawarcia Unii Lubelskiej.

O godzinie 19:00 w Bazylice oo. Dominikanów prelekcję pt. „Unia Lubelska – historia wciąż żywa” wygłosi dr Marcin Gapski.

O godzinie 19:15 wystąpi Męski Zespół Wokalny „Kairos” pod dyrekcją Borysa Somerschafa. W programie koncertu znajdą się pieśni ormiańskie, gruzińskie, żydowskie, ukraińskie.

Na wszystkie wydarzenia jest wstęp wolny, jednak z uwagi na ograniczenia wprowadzone z powodu stanu epidemii, liczba uczestników prelekcji i koncertu, które odbędą się w Bazylice Dominikanów, jest ograniczona.

Należy również pamiętać o obowiązku zakrywania ust i nosa. Na miejscu będzie dostępny płyn do dezynfekcji rąk. Wydarzenia tłumaczone będą na Polski Język Migowy przez Magdalenę Gach-Leziak i transmitowane on-line na kanale YouTube, Lublin Miasto Inspiracji i profilu Facebook Lublin – Miasto Kultury. Ponadto w Bazylice oo. Dominikanów znajduje się pętla indukcyjna dla osób słabosłyszących.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments