Spotkania w większym gronie nie muszą być nudną posiadówką. Na pewno masz wśród znajomych posiadacza konsoli, która może być świetnym sposobem rozrywki dla całej grupy. Gry konsolowe to nie tylko wielogodzinne, wymagające rozgrywki. Jest wiele tytułów, które są wręcz stworzone do rozkręcania imprez. Zobacz nasze subiektywne zestawienie 5 najlepszych gier imprezowych.

  1. Buzz! Świat Quizów (PlayStation 3)
Fot. playstation.com

Buzz to seria gier, w której gracze wcielają się w uczestników teleturnieju. Do gry dołączone są pady z przyciskami, za pomocą którym wybieramy odpowiedź na pytanie oraz zatwierdzamy nasz wybór. W rozgrywce może brać udział do ośmiu graczy. Każdy z nich tworzy swoje konto, nadając postaci imię, wybierając wygląd i ubiór oraz dostosowując dźwięk udzielania odpowiedzi. Dzięki kontom prowadzący może komentować przebieg gry odnosząc się od wcześniej rozegranych turniejów przez danego gracza. Gra oferuje ok. 5 tysięcy pytań, za pomocą których możemy sprawdzić swoją wiedzę w kilkunastu trybach rozgrywki. W czasie turnieju, gracze sami wybierają kategorie wiedzowe, dzięki czemu nawet grając często bardzo rzadko trafiamy na powtarzające się pytania. Gra dostępna jest w polskiej wersji językowej.

2. Overcooked 2: Rozgotowani (PlayStation 4, XONE)

Fot. playstation.com

To szalona kulinarna zręcznościówka dla maksymalnie 4 osób. Gracze wcielają się w kucharzy, którzy muszą sprostać oczekiwaniom klientów i przygotowywać przepyszne dania. Każda z potraw ma określony przepis, którego trzeba bezwzględnie przestrzegać. Dodatkowo większość składników wymaga wcześniejszego przygotowania, np. krojenia lub smażenia, każde gotowe danie trzeba zaserwować na salę, a zwrócone talerze umyć, by można było z nich ponownie skorzystać. Złożoność i mnogość zadań, a także presja czasu to tylko część rozgrywki. Jednym z większych utrudnień jest zmieniająca się kuchnia. Wielokrotnie składniki do dań trzeba przerzucać między sobą, bo np. kuchnia jest na dwóch niepołączonych platformach, gdzie zlew jest na dole, a kuchenka gazowa na górze. Całość zabawy dopełnia fakt, że czwórka grających równocześnie osób ma do dyspozycji jedynie dwa pady, którymi musi się podzielić.

3. SingStar (PlayStation 4)

Fot. playstation.com

Nie umiesz śpiewać? Nic nie szkodzi! Podczas imprezowego karaoke liczy się przede wszystkim dobra zabawa, a nie umiejętności wokalne. SingStar pozwala na jednoczesną grę ośmiu uczestnikom, którzy dzięki mikrofonom (a w najnowszej edycji aplikacji na smartfony) mogą wcielić się w największe gwiazdy estrady. Rozgrywka może przebiegać w kilku trybach, np. w duecie, 1 na 1 lub drużynowo. Podczas gry na ekranie wyświetlane są słowa piosenki podzielone na wersy, a w tle widać oryginalny teledysk utworu. SingStar sprawdzi się świetnie zarówno na imprezach dziecięcych, rodzinnych lub dorosłych.

4. Super Mario Party (Nintendo Switch)

Fot. nintendo.com

To połączenie nostalgii związanej z postaciami z dzieciństwa, z nutką nowości i realizacji. Super Mario Party to seria minigierek, w której gracze mogę zmierzyć sie, wykonując proste czynności. Przed rozpoczęciem gry każdy z graczy wybiera swoją postać z ponad 20 dostępnych awatarów. Gra oferuje ok. 80 minigierek. Część z nich wymaga jedynie przycisków na kontrolerze, inne zaś oparte są na czujnikach ruchu. Poszczególne rundy są krótkie i dynamiczne, co pozwala na zaangażowanie nie tylko graczy, ale również oglądających zmagania. Najnowsza wersja gry pozwala na sparowanie dwóch konsol Nintendo, a także rozgrywki w trybie online.

5. Dance Dance Revolution (Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Wii)

Fot. playstation.com

Gra polega na wciskaniu odpowiednich przycisków w rytm wybranej piosenki. Aby korzystać z gry niezbędna jest specjalna mata, która jest kontrolerem (dołączona do zestawu). To właśnie stojąc na macie lub platformie, gracze za pomocą swoich stóp (niekiedy również rąk) “tańczą” i zdobywają punkty. W odróżnieniu od popularniejszego tytułu “Just dance”, DDR nie mapuje naszego ciała, a jedynie odczytuje zgodność wciskanych pól ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie. Gra oferuje kilka trybów oraz wiele modyfikacji, które uatrakcyjniają rozgrywkę. Dzięki szerokiemu repertuarowi piosenek oraz 5 poziomom trudności jest to zabawy zarówno dla zaprawionych w boju, jak i początkujących “tancerzy”.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments