Maraton Lubelski to największa impreza biegowa miasta. Skierowana zarówno do wytrawnych biegaczy, jak i miłośników sportu, którzy chcą zmierzyć się z własnymi słabościami.

6. już edycja Maratonu Lubelskiego rozpocznie się w niedzielę, 13 maja, o godzinie 9. Impreza na Stadionie Lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego to szereg sportowych atrakcji, których głównym punktem programu będzie bieg maratoński na dystansie 42,195 km. Nie zabraknie też biegów towarzyszących dla osób, które chcą się zmierzyć z nieco krótszymi trasami.

– Maraton Lubelski to nie tylko ten jeden bieg na królewskim dystansie. To również cykl biegów przygotowujących jak np. 5-kilometrowe biegi „Chęć na pięć”, czy „Cztery dychy do maratonu – zaznacza Piotr Kitliński, dyrektor Maratonu Lubelskiego.

Trasa tegorocznego maratonu została wpisana w znak ósemki – płaska, lekko zapętlona, prowadząca zarówno przez drogi miasta, jak i las. Z bieżni Stadionu Lekkoatletycznego biegacze ruszą Al. Zygmuntowskimi, ul. Lubelskiego Lipca’80, ul. Plac Bychawski, ul. Kunickiego, ul, Zemborzycką, ul. Żeglarską do tamy nad Zalewem Zemborzyckim. Dalej uczestników czeka podwójna pętla po ścieżce rowerowej wokół zalewu. Poźniej ruszą w ostatnią prostą – ścieżką rowerową wzdłuż Bystrzycy do Mostu Kultury. Stamtąd Al. Zygmuntowskimi dotrą do mety na Stadionie Lekkoatletycznym.

Imprezie towarzyszyć będą biegowe atrakcje dla każdego. Miasteczko Małego Maratończyka pełne będzie animacji dla dzieci i młodzieży. Od godz. 9 do 15 możemy tam liczyć na aktywne zabawy z instruktorami. To tu będzie można spróbować pierwszych kroków w biegach „Przez metry po kilometry”, które odbędą się o 9.10 i 10.

– Przygotowaliśmy szereg atrakcji sportowych dla dzieci i młodzieży w różnym wieku. W miasteczku znajdzie się m.in. sprzęt sportowy: płotki, skakanki, szarfy, czy nawet lina do przeciąganie – dodaje Piotr Kitliński.

Na bieg można zapisać się przez internet, za pośrednictwem serwisu Pokochaj Bieganie w Lublinie. O godzinie 12 ruszą biegi dla najmłodszych o symbolicznym dystansie 42 m. Zapisy na biegi będą prowadzone na miejscu.

Impreza 6. Maratonu Lubelskiego dostarczy również atrakcji dla całych rodzin za sprawą Wielkiego Biegu Rodzinnego. Na dystansie 421 m. będzie można rozpocząć swoją biegową przygodę. Organizatorzy zapewniają, że wystarczy wygodna para butów, chęci i dobry humor.

– Liczy się obecność i dobra zabawa, a na mecie każdy – jako zwycięzca – otrzyma pamiątkowy medal – zapewniają. Udział w biegu rodzinnym jest bezpłatny.

Razem z maratończykami bieg rozpoczną uczestnicy 3. Biegu Koziołka. Będą się oni zmagać z dystansem 15 km.

– Idea biegu, jak i sama nazwa, pojawiły się przy okazji obchodów 700-lecia Lublina. Biegacze, którzy wezmą w nim udział, mogą poczuć się również uczestnikami maratonu za sprawą trasy – skróconej, ale jednak takiej samej jak ta maratońska – dodaje Piotr Kitliński.

Czas trwania maratonu to maksymalnie 6 godzin. W tym czasie (9-15) utrudnienia w ruchu pojawią się na ulicach, przez które przebiega trasa oraz na ścieżce rowerowej przy Zalewie Zemborzyckim. – Prosimy kierowców i rowerzystów o wyrozumiałość – apeluje Kitliński.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments