Nowy sposób podróżowania po Lublinie. Powstała nowa wypożyczalnia skuterów elektrycznych, która pozwoli na skorzystanie ze skutera i pozostawienie go w dogodnym dla nas miejscu.

Kto z nas siedząc w samochodzie czy autobusie, który utknął w korku, chociaż raz nie pomyślał o tym, żeby wysiąść i iść dalej pieszo. Zatłoczone ulice to jedno z największych utrudnień z jakimi spotykamy się na co dzień. Dojazdy do pracy zabierają więcej czasu, samochody spalają więcej benzyny, a my psujemy sobie nerwy krzycząc na kierowcę, który zablokował skrzyżowanie.

Skutery jako środek transportu mają to do siebie, że są bardziej ekonomiczne niż samochody, czy autobusy i pozwalają na szybszy transport zakorkowanymi ulicami. Firma blinkee.city zdecydowała się na otworzenie wypożyczalni w Lublinie. Jest to kolejna, po Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Gdyni, Sopocie i Krakowie, taka wypożyczalnia.

– Lublin, miasto nie bez powodu nazywane stolicą wschodniej Polski. Ze względu na swoją bogatą historię zachwyca klimatem, nie tylko rzesze turystów. Jako jeden z ośrodków akademickich w Polsce Lublin co roku przyciąga wielu studentów. Wszystkie te walory niestety wiążą się z utrudnioną komunikacją, korkami w całym mieście, brakiem miejsc parkingowych oraz ze zwiększonym zanieczyszczeniem powietrza – mówi partner blinkee.city w Lublinie, Konrad Wierzbiński. – Elektryczne skutery blinkee.city są rozwiązaniem tych problemów. Dzięki nim mieszkańcy oraz turyści Lublina będą mogli sprawnie i szybko poruszać się po mieście.

Z wypożyczalni możemy skorzystać przy pomocy mobilnej aplikacji blinkee.city. Aby wypożyczyć skuter musimy założyć konto, wprowadzić swoje dane i dołączyć do aplikacji dokumenty upoważniające nas do jazdy – w przypadku osób urodzonych przed rokiem 1995 wystarczy dowód osobisty.

Za pomocą mobilnej aplikacji bez problemu namierzymy znajdujący się najbliżej nas skuter, który od razu możemy zarezerwować. Na przejście do zarezerwowanego przez nas pojazdu mamy 15 minut. Po dotarciu odblokowujemy go za pomocą aplikacji. W schowku znajduje się kask i nakładka higieniczna, z której powinniśmy skorzystać.

Skutery pozwolą nam również na przewóz pasażera – wypożyczalnia wyposażyła każdy skuter w dwa kaski bezpieczeństwa. Należy jednak pamiętać, że nie powinniśmy pozwalać nikomu prowadzić skutera wypożyczonego na nasze konto. Wszystkie dodawane do aplikacji dokumenty są przez firmę weryfikowane.

Ekoskuter pozwoli nam na przejechanie do 80 km. Na wyświetlaczu oraz w aplikacji możemy kontrolować poziom naładowania akumulatora. Po przebyciu interesującej nas trasy, należy schować kask z powrotem do schowka i zakończyć użytkowanie pojazdu w aplikacji. Musimy jednak zapoznać się z dostępną na stronie internetowej oraz na telefonie mapą wyznaczającą granice strefy parkowania.

Minuta jazdy skuterem blinkee.city będzie nas kosztować 0,59 zł/min. na początku sezonu, potem standardowa stawka wynosi 0,69 zł/min. Jak poinformowała Martyna Ziębińska-Górska z blinkee.city cennik zostanie ujednolicony po 6 maja. Maksymalna opłata za cały dzień wynosi 69 zł. Oznacza to, że po przejechanych 100 minutach naliczanie opłat zostaje wstrzymane, a my będziemy dalej jechać za darmo. Dodatkowo mamy możliwość postoju, czyli zarezerwowania wybranego skutera na określony czas, którego opłata wynosi 0,09 zł/min.

Aby móc skorzystać z wypożyczalni, musimy wcześniej podpiąć do aplikacji naszą kartę płatniczą lub kredytową. Następnie po odbyciu przejażdżki należna kwota zostanie pobrana z naszego konta.

Na zniżkę mogą liczyć studenci oraz seniorzy – 15 proc. upustu. Żeby otrzymać taki rabat zainteresowani powinni dodać do swojej aplikacji zdjęcie ważnej legitymacji studenckiej. Zniżka zostanie przydzielona po przeprowadzonej przez pracowników blinkee.city weryfikacji. W przypadku seniorów zniżka naliczana jest ze względu na wiek. Otrzymają ją wszyscy powyżej 60 roku życia.

W przypadku pytań lub problemów związanych z użytkowaniem skutera w godzinach 7-23 działa centralna infolinia firmy (tel: 22 290 25 25). Kontakt jest możliwy również przez maila czy Facebook. Wszystkie potrzebne informacje znajdują się też na stronie https://blinkee.city/pl/

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Olgierd
2 lat temu

Elegancko. Trzeba będzie wypróbować. Może nawet teraz w sumie mamy w Lublinie Polską złotą jesień.