70 lat historii w jednym miejscu. Powstał album o Motorze Lublin

0
527

Motor Lublin kończy w tym roku 70 lat. Chociaż z powodu epidemii, jubileuszu nie możemy hucznie świętować, klub uczci to wydarzenie wyjątkowym albumem, który będzie podsumowaniem kilkudziesięciu piłkarskich lat.

– Opisywałem w tym albumie historię sekcji piłkarskiej Motoru od początku jego powstania. Jest w nim wiele rozdziałów, które są przeplatane ciągiem historycznym i różnymi sylwetkami piłkarzy, trenerów i ludzi, którzy w tej 70-letniej historii się zapisali – wyjaśnia redaktor Andrzej Szwabe, autor albumu.

Autor albumu zgromadził zdjęcia między innymi od byłych zawodników i kadry trenerskiej. – Najwięcej miejsca poświęcam najlepszym latom Motoru Lublin Lublin, czyli okresie, gdzie był on dziewięć sezonów w Ekstraklasie i odnosił największe sukcesy. To też dlatego, że z tego okresu mamy najwięcej zdjęć i materiałów. Całość wzbogacona jest o komentarze, opinie. Nie jest to typowa monografia, ale bardziej taki rys historyczny – tłumaczy autor albumu.

Premiera albumu

Premiera książki „Siedemdziesięciolatek z przyszłością. Album z okazji 70-lecia Motoru Lublin” będzie miała miejsce w piątek (6 listopada) w Centrum Historii Sportu w Lublinie. Ze względu na koronawirusa w wydarzeniu będzie możliwość wziąć udział jedynie online za pośrednictwem Facebooka Motoru Lublin.

Klub zachęca również, by uczestnicy spotkania zadawali pytania do autora poprzez komentarze albo wiadomości mailowe, które należy kierować na adres: p.markiewicz@mosir.lublin.pl.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments