8 niezwykłych lubelskich kobiet. Warsztaty w Piwnicy pod Fortuną

0
153

Mówi się, że w XVI-XVII wieku kobiety nie miały wielu praw, przez co rzadko zapisywały się na kartach historii. Nie jest to do końca prawdą. Podczas warsztatów kreatywnego pisania w Piwnicy pod Fortuną uczestniczki poznają losy ośmiu kobiet z Lublina, których życie (lub śmierć) pamiętamy do dziś. Dzień Kobiet jest idealną okazją, aby przypomnieć ich losy.

Warsztaty odbędą się 8 marca (środa) w godz. 16-17.30 w Piwnicy pod Fortuną przy Rynku 8.

Kobieta, która przypadkowo spowodowała pożar miasta i ta, którą spalono na stosie, ta, którą porwano z miłości i ta, która wydała swój pamiętnik z nie zawsze szczęśliwego pożycia małżeńskiego – to niektóre z bohaterek. Ich życiorysy są niepełne, skupione wokół pewnej roli lub wydarzenia. Co myślały i czuły? Co motywowało je do działania? Czy podobałby się im sposób, w jaki są dziś przedstawiane lub to, że historia zdaje się o nich zapominać?

Podczas warsztatów w Piwnicy pod Fortuną 8 współczesnych kobiet ze strzępków dostępnych materiałów stworzą opowieści inspirowane historiami wybranych lublinianek staropolskich. Warsztaty poprowadzi Magdalena Kusa.

Bilety 10/20 zł

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments