„Rockowa Scena Radia Centrum” to zbiór ośmiu utworów nagranych przy okazji występów, odbywających się w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka w Lublinie.

Projekt ma na celu budowanie przestrzeni dla młodych i zdolnych artystów, którzy zaskakują swoją dojrzałością. Od początku organizatorom przyświecała też idea promocji lokalnej sceny muzycznej.

– Płyta jest zapisem emocji przeżywanych od przeszło dwóch lat na Rockowej Scenie Radia Centrum. Chcemy, byście poczuli tę niezwykłą atmosferę towarzyszącą wszystkim dotychczasowym koncertom – mówi Tomasz Kowalewicz, szef redakcji muzycznej Akademickiego Radia Centrum i pomysłodawca „Rockowej Sceny”.

Premiera płyty odbyła się w piątek (23 kwietnia). Wszystkie utwory zostały nagrane w latach 2018-2020 na deskach małej sali widowiskowej w Chatce Żaka. Na płycie można usłyszeć takich wykonawców jak Phedora czy Moriah Woods.

– Chatka Żaka od zawsze jest miejscem, w którym mogli rozwijać się nie tylko muzycy, ale również artyści z innych dziedzin kultury. Mamy nadzieję, że inicjatywy takie jak „Rockowa Scena Radia Centrum” pomogą młodym zespołom zaistnieć zarówno na lubelskiej, jaki ogólnopolskiej czy międzynarodowej scenie muzycznej – dodaje Izabela Pastuszko, dyrektor ACKiM UMCS Chatka Żaka.

Fot. Jan Jeżak/ Chatka Żaka

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments