Już od środy, 13 marca, w Centrum Spotkania Kultur rusza akcja Uwolnij Ciucha. „Przynosisz, Przygarniasz, Pomagasz”. Takim hasłem organizatorzy rozpoczynają kolejną już edycję charytatywnej akcji, która ma pomóc 19-letniej Alicji, która rok temu uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu.

Do piątku, 15 marca, w godzinach 12-20 do specjalnie przygotowanej strefy na parterze można przynosić ubrania, które od dawna zbierają kurz w naszych szafach, a z powodzeniem mogą przejść w inne ręce. Ubrania powinny być czyste i gotowe do przekazania innym. Organizatorzy przygarną zarówno damską, jak i męską odzież.

W sobotę, 16 marca, od godziny 11 do 15 odbędzie się event, podczas którego będziemy mogli przejrzeć wszystkie zebrane przez organizatorów ubrania oraz wybrać te, które nam przypadną do gustu. Za przygarniętą przez nas odzież wrzucamy datek do puszki z napisem #wstawajAlicja.

Akcja ma na celu wsparcie potrzebującej Alicji. Przy okazji robimy wiosenne porządki w naszej szafie i wymieniamy garderobę na nowszą.

Możemy przynieść nasze ubrania bez przygarniania nowych, możemy przygarnąć bez przynoszenia swoich. Możemy też w pełni dołączyć do akcji i zarówno uwolnić swój ciuch jak i przygarnąć czyjś oddany.

Przeciętny Polak w ciągu roku wyrzuca około 15 kilogramów ubrań. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości, że niepotrzebne nam ubrania mogą przydać się jeszcze komuś.

Rodzice chcący uczestniczyć w akcji nie muszą martwić się co zrobić, by dzieciaki nie nudziły się podczas buszowania pomiędzy wieszakami. W godzinach trwania akcji będzie można zostawić dzieci od 7 roku życia pod opieką animatorek z Fundacji „Dwa Ognie”. Dla pociech zostały przewidziane zajęcia plastyczne i ruchowe. Młodsze dzieci również będą mogły skorzystać z atrakcji wraz z opiekunem.

Kolejna edycja akcji „Uwolnij Ciucha” już na jesieni.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments