Akcja ProcentujeMY. Na organizacje społeczne czekają warsztaty i konkurs

0
276

Konkurs grantowy, bezpłatne warsztaty z Polską Akcją Humanitarną i Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce oraz kampania promocyjna – to wszystko czeka na 36 lokalnych organizacji, które zgłosiły się do trzeciej edycji akcji ProcentujeMY, organizowanej przez Skende, Ikea i Urząd Miasta Lublin. Kampania ma na celu promocję i wsparcie organizacji pożytku publicznego oraz zachęcenie mieszkańców Lublina do przekazywania 1% na lokalne stowarzyszenia i fundacje.

Organizacje, które zgłosiły się do akcji mogą liczyć na bezpłatną promocję, która ma za zadanie zwiększyć rozpoznawalność i zaprezentować zakres ich działalności.

Ale to nie wszystko. Uczestnicy ProcentujeMY, mogą wziąć również udział w specjalnym konkursie grantowym, w którym do wygrania jest 1 000 zł na realizację celów statutowych organizacji. Aby je wygrać należy zaprezentować kompleksowy pomysł na zorganizowanie warsztatów dla mieszkańców Lublina. Na realizację zadania organizatorzy udostępnią Szwedzki Stół i tereny zewnętrzne Skende. W konkursie wyłonionych zostanie aż do 15 zwycięzców.

– Staramy się wspierać lokalne organizacje pozarządowe odpowiadając na ich realne potrzeby. W tym roku oprócz standardowych działań promujących działalność fundacji i stowarzyszeń, akcja ProcentujeMY rozszerzona została o konkurs grantowy. Mamy nadzieję, że to pomoże zrealizować kolejne ciekawe pomysły – mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor Skende Shopping.

Organizacje mogą skorzystać także z bezpłatnych warsztatów online, które zorganizowane zostały przez SKENDE we współpracy z partnerami. W tej edycji wiedzą i doświadczeniem z lokalnymi opp podzieli się Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, Polska Akcja Humanitarna oraz Stowarzyszenie „Otwieracz”. Lokalne organizacje będą mogły dowiedzieć się: czym jest dostępność w komunikacji, czyli jak tworzyć social media dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, poznać tajniki współpracy z influencerami i ambasadorami oraz zasady dotyczące fundrisingu we współpracy z biznesem i indywidualnymi darczyńcami.

Co roku, podczas wypełniania zeznania podatkowego każdy może przekazać 1% podatku na wybrany cel. Akcja ProcentujeMY ma pokazać, że warto zaangażować się lokalnie i wspierać opp działające w Lublinie. W tym celu na stronie internetowej Skende powstała specjalna zakładka, w której można zapoznać się z głównymi inicjatywami realizowanymi w Lublinie przez organizacje. Organizatorzy podkreślają też, że dzięki działalności lokalnych fundacji i stowarzyszeń w naszym mieście możliwy jest rozwój inspirujących zajęć, społeczności lokalnych oraz działań mających na celu wsparcie potrzebujących.

– Zostawiając 1% podatku w naszym mieście wpieramy konkretne inicjatywy i przyczyniamy się do rozwoju Lublina. Pamiętajmy, że nasze zaangażowanie ma znaczenie i tylko wspólne działanie przyniesie oczekiwany efekt. Gorąco zachęcam do wpisywania w zeznaniu podatkowym KRS naszych lokalnych organizacji pożytku publicznego – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments