Akcja w Lublinie. Napraw ubrania, wymień książki i oddaj elektroodpady

0
161

Od 10 do 26 listopada w Skende i Ikei będzie można dać drugie życie rzeczom i otrzymać drobny prezent. Mieszkańcy Lublina i regionu będą mogli naprawić swoje ubrania, uwolnić stare książki lub oddać małe elektroodpady do recyklingu.

Akcja jest działaniem realizowanym w ramach akcji „Pokochaj swoje rzeczy na dłużej”, która ma na celu m.in. inspirowanie do bardziej zrównoważonych działań i promowanie idei zero waste.

W środy 10, 17 i 24 listopada od 16:00 do 19:00 w Strefie Zielonej Skende (niedaleko sklepu Biedronka i Apteki) można podzielić się książkami, których już nie używamy i otrzymać w zamian kubek z kolekcji Ikea. Książki, gry i puzzle, które na co dzień zostawiają tu Klienci SKENDE z myślą o innych, dostępne są na półkach Sąsiedzkiego Regału. Każdy może zabrać je ze sobą do domu.

Aby wymienić małe elektroodpady na torbę wielokrotnego użytku na zakupy, wystarczy odwiedzić Skende w czwartki 18 i 25 listopada od godziny 16:00 do 21:00. Specjalny kontener na elektroodpady znajduje się na parkingu od ul. Kupieckiej. Przed wyrzuceniem elektroodpadów trzeba przyjść do Szwedzkiego Stołu i zgłosić swój udział. Do akcji można przystąpić tylko z małymi elektroodpadami, np. telefonem komórkowym/stacjonarnym, ładowarką, MP3, laptopem, klawiaturą, słuchawkami, radiem.

W piątki z pomocą w ratowaniu ubrań przychodzi krawcowa z punktu krawieckiego Ikea, który znajduje się obok Sklepiku Szwedzkiego. Z usługi skracania, zwężania, przyszycia guzików, suwaków, cerowania będzie można skorzystać 12, 19 i 26 listopada, od godziny 16:00 do 20:00. Wszystkie akcje trwają do wyczerpania się dziennej puli nagród i usług promocyjnych.

Ale to nie wszystko. Organizatorzy akcji przypominają, że na co dzień w Skende i Ikei można znaleźć różne serwisy i stałe punkty, które pomagają dbać o środowisko. Oprócz specjalnych koszy na plastikowe nakrętki, tonery, plastikowe torby, czy baterie, można tu skorzystać z tzw. usług wspólnych np. wypożyczenia odkurzacza piorącego, czy leasingu mebli dla firm, ale też kupić meble, które dostały drugie życie w Circular Hub Ikea.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments