W czwartek (23 maja) na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej odbędzie się konferencja skierowana do studentów i przyszłych pracodawców, którzy wspólnie będą mogli wymienić kontakty oraz nawiązać cenne w biznesie znajomości.

Konferencja „Aktualne wyzwania runku pracy” ma na celu pomoc studentom i absolwentom uczelni wyższych naszego miasta w poznaniu ofert praktyk, wolontariatów i pracy w naszym mieście i województwie. Spotkania z pracodawcami pozwolą im poznać aktualne trendy polskich i europejskich rynków.

Podczas konferencji zostanie poruszone następujące zagadanienia: jaki jest pracownik idealny, jakie zawody są najbardziej potrzebne na polskim oraz europejskich rynkach pracy, jak skutecznie zbudować swoją ścieżkę kariery, co robić obok studiów, aby zapewnić sobie świetną przyszłość, jak zdobyć doświadczenie zawodowe i wzbogacić swoje CV, jak znaleźć pracę po studiach i co trzeba zrobić, żeby być konkurencyjnym na rynku pracy.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.30 oficjalnym otwarciem konferencji. Wystąpią m.in. Agnieszka Wrońska, dyrektor Banku PKO BP w Lublinie, Wiktoria Herun, główny specjalista w Wydziale Strategii i Przedsiębiorczości oraz Mateusz Maik, dyrektor Inkubatorów AIP Polska.

W kolejnej części wysłuchamy m.in. przemówienia europosła Krzysztofa Hetmana, Władysława Kosiniaka-Kamysza, prezesa PSL i Marcina Bubicza, radnego Rady Miasta Lublin.

W trzeciej części o godz. 14.40 wystąpią Joanna Chojecka, przedstawiciel Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie i dr Izabela Łucjan, trener umiejętności miękkich Biura karier UMCS.

Konferencja organizowana jest przez studencką organizację Enactus Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments