Wakacje w mieście wcale nie muszą oznaczać nudy i czasu spędzonego przed telewizorem czy komputerem. Po Sąsiedzku – miejsce spotkań, które działa na terenie SKENDE Shopping i sklepu IKEA zaprasza na bezpłatne, cykliczne zajęcia, podczas których najmłodsi mogą wziąć udział w Pumptrackowej Szkółce i podszkolić swoje umiejętności jazdy na torze rowerowym oraz w zabawach prowadzonych przez animatorów na placu zabaw.

PUMPTRACKOWA SZKÓŁKA

To otwarte spotkania szkoleniowe prowadzone przez profesjonalnych trenerów z firmy VELOPROJEKT. Zajęcia odbywają się przez całe wakacje – w każdą pracującą środę (17:00-19:00) i każdą sobotę (15:00-17:00). Szkółka rusza 14 lipca.

 

Sąsiedzki Skwer

Każdy trening składa się z następujących elementów:

  • Rozgrzewka
  • Przygotowanie pozycji i prezentacja zasad jazdy na pumptracku
  • Wspólna nauka „pompowania”, czyli jazdy po torze bez pedałowania
  • Indywidualne konsultacje po zakończeniu warsztatów
  • Pokaz profesjonalnej jazdy po pumptracku w wykonaniu instruktora

Na warsztaty nie są prowadzone zapisy. Wystarczy przyjść w dniu treningu ze swoim rowerem. Obowiązkowy jest kask. Zajęcia są bezpłatne. Pumptrack znajduje się na terenach rekreacyjnych SKENDE Shopping, przy wejściu od strony ul. Kupieckiej.

WAKACYJNY MARATON ZABAWY

Plac Zabaw

To propozycja dla młodszych dzieci, które chcą kreatywnie spędzić czas, bawiąc się. W każdą środę, sobotę i handlową niedzielę wakacji, w godzinach od 12:00 do 16:00 animatorzy poprowadzą specjalne zabawy i gry, które rozwiną sprawność i koordynację ruchową. Dzieci otrzymają specjalny karnet, w którym będą zbierały naklejki, które zakończenie wakacji będzie można wymienić na atrakcyjne nagrody. Pierwsze zajęcia już 7 lipca.

Plac Zabaw zlokalizowany jest przed wejściem do SKENDE Shopping od al. Spółdzielczości Pracy.

DRUGIE ŻYCIE KARTONU

Warsztatownia

Po Sąsiedzku oferuje także zajęcia dla dzieci ciekawych świata, które uwielbiają tworzyć nowe rzeczy. W Warsztatowni, nauczą się m.in. jak dać drugie życie zwykłym pudełkom. To miejsce, gdzie mogą sklejać, malować, ciąć i próbować swoich sił, aby realizować swoje pomysły. Wszystko po to, aby rozbudzić wyobraźnię i rozwinąć zdolności manualne. Kto wie, może po zajęciach zwykły karton zmieni się w obraz, ramkę lub inną dekorację.

Warsztatownia

Warsztatowania znajduje się na pierwszym piętrze, w restauracji IKEA. Aby wziąć udział w spotkaniu, trzeba się zapisać za pośrednictwem strony: http://tiny.pl/gssfp. Najbliższe zajęcia już 14 lipca.

Szczegółowy harmonogram wszystkich warsztatów prowadzonych w Po Sąsiedzku znajduje się tutaj: https://link.do/lRjwl

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments