Festiwal Fresków, projekt organizowany w roku 600-lecia fresków Kaplicy Trójcy Świętej przez Fundację Fuzje Kultury we współpracy z Muzeum Lubelskim w Lublinie to cykl weekendowych wydarzeń artystycznych na dziedzińcu Zamku Lubelskiego.

Przez osiem wakacyjnych weekendów od 14 lipca do 2 września 2018 organizowane będą otwarte, bezpłatne wydarzenia: spektakle i pokazy tańca dawnego, pokazy historycznej żonglerki flagami, warsztaty dla rodzin, pokazy techniki malarskiej, w jakiej tworzone były freski. W samej Kaplicy Trójcy Świętej podczas specjalnych koncertów rozbrzmiewać będą dźwięki muzyki dawnej, średniowiecznej i prawosławnej.

Już w najbliższą niedzielę (15 lipca) o godz. 11 na dziedzińcu Zamku Lubelskiego zobaczymy pokaz tańca dawnego i historycznej żonglerki flagami w wykonaniu Zespołu Tańca Dawnego „Belriguardo”. Po pokazie będzie możliwość spróbowania swoich sił w tańcu dworskim i poznania podstawowych tanecznych kroków. Wstęp wolny. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych wydarzenie przeniesione zostanie do sal wystawowych Zamku Lubelskiego.

Natomiast w niedzielę, 22 lipca, o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej wystąpią Szymon Krzemień i Grzegorz Siedlaczek. Szymon Krzemień jest związany z Radomska Orkiestrą Kameralną. Grzegorz Siedlaczek po ukończeniu studiów pracował jako pianista kameralista poza granicami kraju. Po powrocie zajął się pracą korepetytorską w lubelskim Teatrze Muzycznym oraz pedagogiczną w szkołach muzycznych Lublina. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments