Już od czerwca mieszkańcy Lublina mogą bezpłatnie korzystać z bezpłatnej aplikacji ekoAPP, która przypomina o terminie wywozu poszczególnych frakcji oraz podpowiada, do którego pojemnika wrzucić dany odpad. Aplikacja została stworzona przez KOM-EKO z myślą o mieszkańcach Lublina, by ułatwić im segregację śmieci.

– Aplikacja ekoAPP posiada mechanizm automatycznego powiadamiania użytkownika o zbliżającym się terminie odbioru poszczególnych rodzajów odpadów. Dla wprowadzonej przez użytkownika lokalizacji zgodnie z obowiązującym harmonogramem wywozów aplikacja wysyła przypomnienie o konieczności wystawienia worka czy pojemnika – mówi Adam Przystupa, dyrektor w spółce KOM-EKO, która jest znana z wprowadzania proekologicznych rozwiązań.

EkoAPP od firmy KOM-EKO ma jednak wiele ciekawych funkcji, które warto poznać, niezależnie od tego czy już z niej korzystacie, czy dopiero chcielibyście ją pobrać.

Wprowadź różne lokalizacje

Po zalogowaniu się do aplikacji ekoAPP wybieramy lokalizację, dla której chcielibyśmy otrzymywać powiadomienia. Nie musimy jednak ograniczać się do jednego adresu. W lokalizacji możemy wprowadzić kilka interesujących nas ulic. – Warto zwrócić uwagę na fakt, iż ekoAPP umożliwia dodanie kilku lokalizacji, tak by jej użytkownik mógł wspomóc swoich najbliższych, np. rodziców – dodaje dyrektor.

Dodawanie nowych lokalizacji jest bardzo proste. Funkcję tę znajdziecie w zakładce „Moje konto”. Dzięki wprowadzeniu kilku adresów aplikacja wyśle powiadomienie przed dniem wywozu i pozwoli sprawdzić harmonogram na dłuższy okres.

Powiadomienia dla każdej lokalizacji

Dzięki aplikacji możecie ustawić przypomnienia dla każdego adresu oddzielnie. Powiadomienie wyskoczy na ekranie waszych telefonów w konkretny, ustawiony przez was dzień i o wskazanej godzinie. Przypomnienia ustawimy w „Moje lokalizacje” pod ikoną dzwoneczka „Przypomnij”.

– Od osób, które użytkują aplikację ekoAPP często słyszymy, iż funkcja automatycznych powiadomień, jest bardzo pomocna i skuteczniej przypomina o odbiorze odpadów, od np. klasycznego harmonogramu przypiętego „magnesikami” do lodówki – zauważa dyrektor.

Pamiętajcie, że standardowo powiadomienia dla dodatkowych adresów nie będą włączone. Należy je aktywować. To już od was zależy, czy wolicie otrzymać przypomnienie w dniu odbioru, czy dzień wcześniej i o jakiej godzinie. – Nie ma jednak obawy, iż w przypadku kilku lokalizacji pogubimy się w nadmiarze informacji. W powiadomieniu, które otrzymujemy jest informacja o rodzaju frakcji, dniu odbioru oraz konkretnym adresie – zapewnia Adam Przystupa.

Kontaktuj się przez formularz

Klikając w zakładkę „Skontaktuj się” możecie łatwo wybrać numer bezpośrednio do Biura Obsługi Klienta KOM-EKO, wysłać maila, bądź skorzystać z formularza kontaktowego. To prosty i łatwy sposób, żeby nawiązać kontakt, rozwiać wątpliwości dotyczące wywozu odpadów czy zgłosić swoje uwagi.

– W swoim założeniu ekoAPP ma być nie tylko podręcznym źródłem wiedzy o gospodarowaniu odpadami, ale również użytecznym narzędziem komunikacji mieszkańca Lublina z firmą odbierającą odpady – mówi dyrektor. – To oszczędność czasu, ale również ten aspekt aplikacji, który bywa użyteczny np. w okresie pandemii – dodaje.

Zabrakło ci worków lub masz za dużo odpadów?

To kolejna dość wygodna funkcja zamieszczona w aplikacji. Dzięki niej w zakładce „Zgłoś zapotrzebowanie” będziecie mogli poinformować o potrzebie wywozu odpadów, zapotrzebowania na dodatkowe worki czy przesłać firmie zgłoszenie reklamacji. Lista adresów została w aplikacji zawężona do wskazanych przez nas lokalizacji.

Sortuj łatwiej i wygodniej

Trzymasz właśnie w ręku patyczek do uszu i nie jesteś pewny w którym koszu na odpady powinien się on znaleźć? Nic prostszego. Aplikacja ekoAPP posiada wyszukiwarkę w zakładce „Gdzie wyrzucić”, która po wpisaniu odpowiedniego odpadu wskaże nam kolor worka na śmieci, do którego nasz odpad powinien trafić.

Jakie funkcje zawiera ekoAPP?

Aplikacja jest nieocenionym pomocnikiem w codziennych czynnościach domowych:

  • Zawiera prosty w obsłudze harmonogram wywozu wszystkich frakcji odpadów, co pozwala dla wybranej lokalizacji zaplanować gospodarowanie odpadami;

  • W sposób automatyczny powiadamia użytkownika o zbliżającym się terminie odbioru odpadów;

  • Wspomaga segregację odpadów objaśniając, jaki odpad należy wrzucić do każdego rodzaju worka i pojemnika;

  • Zawiera wyszukiwarkę odpadów, która po zadania pytania podpowiada do jakiej frakcji należy dana rzecz czy przedmiot;

  • Udziela odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z funkcjonowaniem gminnego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi;

  • Zawiera informacje o lokalizacji i zasadach funkcjonowania Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów (PSZOK);

  • Umożliwia zgłoszenia zapotrzebowania na usługę, wysłania zapytania czy bezpośredniego kontaktu z KOM-EKO;

  • Jest źródłem praktycznej wiedzy o postępowaniu z odpadami w czasie pandemii Covid-19.

Z aplikacji ekoAPP może korzystać każdy mieszkaniec Lublina. Funkcje automatycznego powiadamiania i możliwość sprawdzenia harmonogramu wywozu dostępna jest w tej chwili dla mieszkańców sektorów Lublina obsługiwanych przez spółki KOM-EKO i EKOLAND. Mogą z niej korzystać mieszkańcy następujących dzielnic: Abramowice, Głusk, Dziesiąta, Kośminek, Bronowice, Kalinowszczyzna, Tatary, Hajdów-Zadębie, Felin, Ponikwoda, Węglin Północny, Węglin Południowy, Czuby Północne, Konstantynów, Sławinek, Szerokie, Rury.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments