Marzycie o ćwiczeniach, które pozwolą wam spalić kalorie, a równocześnie będą prawdziwym relaksem? Przez cały styczeń możecie wziąć udział w unikatowych zajęciach Aqua Mental, które organizuje pięciogwiazdkowy Hotel Alter.

Zajęcia Aqua Mental odbywają się w każdy czwartek stycznia o godz. 18. – To innowacyjny program ćwiczeń wykorzystujący jogę, pilates i stretch – mówi Agata Litwińska, wykwalifikowana instruktorka Aqua Mental. – Ten bardzo relaksujący trening pomaga zredukować nadmiar stresu, a dzięki infrastrukturze hotelu odprężymy zarówno ciało i duszę. Wszystko w blasku świec i muzyki relaksacyjnej – dodaje.

Co to jest Aqua Mental?

Zajęcia odbywają się w basenie o głębokości 1,40 m. W letniej wodzie możemy poczuć się lekko i swobodnie, a dzięki odciążeniu każdy ruch sprawia nam przyjemność. Rozpoczynamy od delikatnej rozgrzewki, po której stopniowo zwiększamy tempo zapewniając naszym mięśniom coraz więcej wysiłku.

Rozgrzewka o zmieniającej się intensywności z odciążeniem, jakie daje nam woda, sprawia, że nasze mięśnie stają się coraz bardziej wytrzymałe. Dzięki odciążeniu możemy być pewni, że nie nadwyrężymy sobie niczego, ani nie będziemy odczuwać bólu będącego konsekwencją większego wysiłku.

Po rozgrzewce zaczynają się ćwiczenia mające na celu wzmacnianie naszych mięśni przy jednoczesnym rozciąganiu ich. Połączenie ćwiczeń aerobowych, jogi i stretchu daje nam wiele możliwości. Pracujemy nad naszą siłą i wytrzymałością, dzięki oporowi, jaki daje nam woda.

Ostatnim elementem Aqua Mental są ćwiczenia rozciągające. Rozciągamy wszystkie mięśnie, które pracowały podczas zajęć wykorzystując do tego ścianki basenu. Dzięki temu poprawia się wygląd naszych mięśni. Takie ćwiczenia pomagają również uniknąć zakwasów.

A po wysiłku …

Po zajęciach czekają na nas przekąski oraz zdrowe koktajle, które po wysiłku pozwolą nam odzyskać siłę i sprawią, że dalszy relaks w strefie wody będzie znacznie przyjemniejszy.

Po 30 minutowych zajęciach warto wybrać się do łaźni lub sauny suchej. Gorące powietrze przedłuży efekt spalania tkanki tłuszczowej, który rozpoczęliśmy podczas zajęć. Możemy też dalej korzystać z basenu z gejzerem i hydromasażem lub odpocząć w wygodnych przybasenowych leżakach.

– Myślę, że to świetny pomysł na wypad w gronie bliskich koleżanek. Chwila ćwiczeń, kilka przekąsek, a później ploteczki na leżaku czy w saunie. Naprawdę miło można spędzić tu czas. To prawdziwy relaks – mówi Agnieszka, jednak z uczestniczek zajęć Aqua Mental.

Zajęcia przewidziane są zarówno dla pań, jak i panów. Każdy może tu zadbać o swoje zdrowie i kondycję fizyczną w relaksującej atmosferze. Taki wieczór będzie kosztować nas 69 zł.

Kolejne zajęcia odbędą się 16.01, 23.01 i 30.01 o godz. 18.

Fot. Hotel Alter

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments