Koncerty, Holi Święto Kolorów, filmy pod gwiazdami, a także pokazy fontann – między innymi z tych atrakcji będą mogli skorzystać mieszkańcy Lublina i turyści od piątku (16 lipca) do niedzieli (18 lipca).

Miodobranie w galerii

Cztery ule i 200 tysięcy pracowitych pszczół rasy Bukfast. Tyle owadów tworzy od czterech lat VIVO! Pasiekę. Efekty tego będzie można poznać w sobotę (17 lipca) podczas miodobrania w galerii Vivo! Lublin. Początek o godzinie 12.

Ubiegłoroczne plony okazały się niezwykle owocne, bo zebrano bowiem ponad 60 litrów lipowo-spadziowego miodu. Podczas sobotniego miodobrania będzie można podejrzeć proces pozyskiwania złotego specjału oraz wysłuchać ekologicznych ciekawostek.

Przestrzenie Sztuki w Ogrodzie Saskim

W weekend do Ogrodu Saskiego wracają Przestrzenie Sztuki. W sobotę o godz. 21 zobaczymy spektakl “45” w wykonaniu Lubelskiego Teatru Tańca. W niedzielę o godz. 21 zobaczymy etiudę taneczną “Pamiętasz, Nieobecna…?” zrealizowaną przez Teatr Muzyczny w Lublinie i Lubelski Teatr Tańca. Później zostanie wyświetlony film pt. Pina. Wstęp wolny.

Wyprzedaż garażowa

W niedzielę (18 lipca) na parkingu Targu przed Zamkiem odbędzie się Wyprzedaż Garażowa. Do udziału w wydarzeniu zarządcy targowiska zapraszają każdego, kto chce sprzedać swoje nieużywane rzeczy, kupić coś z drugiej ręki lub wymienić się przedmiotami z innymi sprzedającymi. Sprzedać będzie można wszystko, co zalega w piwnicach, garażach czy na strychach – począwszy od ubrań, przez książki, zabawki dla dzieci, sprzęt RTV i AGD, części samochodowe i gadżety, a na przedmiotach kolekcjonerskich kończąc. Opłata za jedno stoisko handlowe (10 m2) wynosi 10 zł.

Lublin Jazz Festiwal

W Centrum Kultury w Lublinie trwa tegoroczna edycja Lublin Jazz Festiwal. Przedstawiamy bogaty program wydarzeń na nadchodzący weekend.

Program na weekend

Scena Główna, Wirydarz CK

Piątek (16 lipca)

bilet na dwa koncerty 80 zł normalny – 60 zł ulgowy

godz. 19:00, Piotr Damasiewicz Union feat. David Murray (PL/US) | Prapremiera
Reinterpretacja płyty: Andrzej Trzaskowski Sextet – Seant (Seria Polish Jazz, 1966)

godz. 21:00, Holden / Zimpel (UK/PL), James Holden – electronics / Wacław Zimpel – electronics, alto clarinet, wizualizacje: Miro „Nordyk” Jurczuk

Sobota (17 lipca)

bilet na dwa koncerty 100 zł normalny / 80 zł ulgowy

godz. 19:00, Emil Miszk & The Sonic Syndicate (PL)

godz. 21:00, Billy Hart Quartet (US)

godz. 22:30 (wstęp wolny) Jam session

Niedziela (18 lipca)

Bilet na dwa koncerty 100 zł normalny, 80 zł ulgowy

godz. 18:00, Tomasz Dąbrowski & Istnienia Poszczególne (PL/DK)

godz. 20:00, Piotr Baron Quartet – „Wodecki Jazz”, Piotr Baron – tenor sax / Robert Majewski – trumpet / Michał Tokaj – piano / Maciej Adamczak – double bass / Łukasz Żyta – drums

godz. 21:30, zakończenie festiwalu (wstęp wolny), Prim (AT), Felix Biller – keys / Martin Melzer – bass / Christoph Karas – drums

Holi Święto Kolorów

W niedzielę (18 lipca) o godz. 15 na Słonecznym Wrotkowie w Lublinie kolorowe proszki holi powędrują w górę, a to wszystko za sprawą Holi Święto Kolorów, który będzie tam gościł do godziny 19.

Edukacyjny piknik

W sobotę (17 lipca) na placu zabaw przy ul. Leonarda na osiedlu Krasińskiego najmłodsi mogą wziąć udział w Edukacyjnym Pikniku Rodzinnym Fundacji Przed Czasem. Wydarzenie potrwa od godziny 14 do 18.

Psi weekend w Radości

W weekend (17-18 lipca) możecie wziąć udział w Psim Weekendzie w Klubie Radość przy ulicy Bernardyńskiej 15 w Lublinie. Czekają na was liczne atrakcje, pokazy i konsultacje. Początek wydarzenia o godzinie 15:30.

Pokazy na fontannie

Miasto zaprasza na pokazy multimedialne na fontannie na placu Litewskim. Rozpoczynają się one o godzinie 21:30. Wstęp wolny.

Harmonogram

Piątek (16 lipca) – Czarcia Łapa, Historia Placu Litewskiego na Wesoło

Sobota (17 lipca) – Unia Narodów, Anioły Lubelskie

Kino pod gwiazdami

Kino Perła zaprasza na seanse pod gołym niebem. Projekcje zaczynają się tuż po zachodzie słońca, zwykle około godziny 21:00. Już po raz dziesiąty na miłośników kina czekać będzie doskonale dobrany repertuar podzielony na 5 bloków tematycznych. Każdego dnia będziemy mogli zobaczyć film z innej kategorii. Do kina wstęp jest wolny. Obowiązuje reżim sanitarny.

Repertuar

Piątek (16 lipca) – Zimna Wojna

Sobota (17 lipca) – Karbala

Niedziela (18 lipca) – Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy

Kino w Bramie

Mieszkańcy ponownie mogą oglądać filmy w plenerowym Kinie w Bramie znajdującym się przy ul. Królewskiej w Lublinie. Seanse w plenerowym kinie rozpoczynają się po zachodzie słońca, około godziny 21. Wstęp wolny.

Repertuar

Piątek (16 lipca) – „Ludzie bez jutra”

Sobota (17 lipca) – „I znów zgrzeszyliśmy, dobry Boże”

Jarmark Tradycji

Jarmark Tradycji wrócił na ulicę Szambelańską w Lublinie. Co weekend można tam kupić tradycyjne, regionalne potrawy pochodzące z Lubelszczyzny. Wystawcy czekają na Was od piątku do niedzieli od godziny 10 do późnych godzin wieczornych. U wystawców znajdziecie lubelskie cebularze, miody, kwasy chlebowe, a także ręcznie robioną i ozdabianą biżuterię.

Lubartowska 77

Na Lubartowską 77 zaprasza Jarmark Lubelski. Lokalni wystawcy czekają na Was w hali wystawowej w każdą sobotę od godziny 7.30 do 13. Jarmark Lubelski skupia ponad 60 wystawców, wśród których są rolnicy, producenci żywności i rękodzielnicy.

Noc Kultury

Wiszące ryby, ping-pongowe żyrandole i nietoperze na ulicy Dominikańskiej to tylko część z atrakcji, które można oglądać do 21 lipca w ramach Nocy Kultury. Tym razem trwa ona kilka tygodni i ma formułę spacerów w poszukiwaniu instalacji ukrytych w zaułkach Starego Miasta w Lublinie.

Mapę instalacji znajdziecie tutaj

Plenerowa wystawa

Możecie zwiedzić również multimedialną wystawę plenerową „Generał Stanisław Maczek i jego żołnierze” przygotowana przez Muzeum Historii Polski we współpracy z Muzeum Generała Maczka w Bredzie. Jest ona dostępna dla zwiedzających na dziedzińcu Zamku Lubelskiego.

Rezerwat Dzikich Dzieci

Najmłodsi mogą ponownie skorzystać z Rezerwatu Dzikich Dzieci. Rezerwat czynny jest codziennie od godziny 10 do 16 przy ul. Dolnej Panny Marii 8.

Jeśli dziecko będzie chciało skorzystać z Rezerwatu musi przyjść z rodzicem, który wypełni kartę rejestracyjną. W każdym sezonie obowiązuje nowa karta. Dziecko musi mieć ukończone 7 lat. Organizatorzy nie przyjmują zapisów na wejścia. Liczy się kolejność przyjścia. Aby dziecko mogło wejść do strefy ścisłej z narzędziami musi mieć skończone 7 lat. Ze strefy buforowej mogą skorzystać wszystkie dzieci wraz z opiekunami.

Spacer w Botaniku

Mieszkańcy Lublina mogą zwiedzić również Ogród Botaniczny UMCS. To dobre miejsce nie tylko na rodzinny spacer, ale też świetna lekcja przyrody dla najmłodszych. Ogród można będzie zwiedzić od poniedziałku do piątku od godziny 9 do 17 oraz w sobotę, niedzielę i święta od 10 do 17. Dla zwiedzających wejście do ogrodu znajduje się od ulicy Willowej. Za bilet normalny do ogrodu w sezonie 2021 zapłacimy 7 zł, a za zwiedzanie ogrodu i Dworku Kościuszków 9 zł. Bilet ulgowy do ogrodu kosztuje 4 zł, a bilet ulgowy do ogrodu i Dworku Kościuszków 5 zł.

A w regionie…

Filharmonia Lubelska w Kozłówce

Filharmonia Lubelska zaprasza do Kozłówki w ramach nowego projektu „Czas to miłość”. Wzorem lat ubiegłych miejscem spotkań będzie kaplica Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Koncerty będą odbywać się w każdą sobotę o godz. 17:00.

Podczas koncertów obowiązuje limit miejsc, maksymalnie w wydarzeniu może wziąć udział 50 osób. Bilety do nabycia tylko przez stronę internetową oraz w kasie filharmonii. Nie ma możliwości zakupu biletu na miejscu.

Program

17 lipca – Koncert Kameralny: Elwira Śliwkiewicz-Cisak, Miłosz Bachonko

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments