Weekend w Lublinie będzie atrakcyjny. Mieszkańcy mogą wybierać między sportowymi emocjami, rodzinnym festynem i kiermaszem. Warto też wybrać się na ostatni w tym roku pokaz fontanny oraz poszukać skarbów podczas Lubelskiej Giełdy Staroci.

Mecz Motoru Lublin

W piątek (25 września) na Arenie Lublin możecie wziąć udział w kolejnym domowym meczu Motoru Lublin. Tym razem piłkarze zmierzą się z Garbarnią Kraków. Mecz rozpocznie się o godzinie 19:30. Bilety możecie nabyć na stronie Motoru Lublin.

Kiermasz na Szambelańskiej

Od piątku (25 września) do niedzieli (27 września) możecie wziąć również udział w cotygodniowym kiermaszu na ul. Szambelańskiej. Będziecie mogli kupić produkty regionalne, rękodzieło, a także oryginalne sery i piwa.

Koncert kameralny

W sobotę (26 września) od godziny 18 do 20 mieszkańcy mogą wysłuchać online koncertu w ramach IX Międzynarodowego Festiwalu A. Nikodemowicza. Utwory wykona między innymi Gliere Quartet (Austria), Wladislaw Winokurow – skrzypce Dominika Falger -skrzypce, Martin Edelmann – altówka i Endre Stankowsky – wiolonczela.

Link do transmisji będzie dostępny na stronie Facebook Lublin-Miasto Kultury oraz Youtube Lublin Miasto Inspiracji w dniu wydarzenia.

Moto Session

Na mieszkańców Lublina czeka motoryzacyjny weekend. W weekend (26 i 27 września) w Targach Lublin odbędzie się kolejna edycja Moto Session. Początek wydarzenia o godzinie 10. Moto Session to przede wszystkim wystawy samochodów i motocykli. Podczas wydarzenia będziemy mogli zapoznać się z ofertą około 100 wystawców. Na terenie lubelskiej hali targowej zaparkują auta prezentowane przez dealerów znanych i popularnych marek. Nie może zabraknąć też motoryzacyjnych perełek. W Moto Session każdego dnia możecie wziąć udział do godziny 17. Bilety kupić w cenie 12 zł (bilet ulgowy), 18 zł (bilet normalny) oraz 15 zł (bilet studencki).

Joga Śmiechu

W sobotę (26 września) możecie wziąć udział w kolejnych warsztatach z jogi śmiechu w pierwszym w Lublinie Klubie Jogi Śmiechu – “Endorfinacja”. Początek wydarzenia o godzinie 13.30 w sali Crossfit Lublin przy ul. Krochmalnej 4 w Lublinie. Wstęp na wydarzenie w cenie 10 zł (płatność tylko gotówką). Posiadacze aktywnego karnetu Crossfit Lublin, udział bezpłatny. Zajęcia przeznaczone są dla osób dorosłych.

Ostatni pokazy fontanny

W sobotę (26 września) mieszkańcy mogą wziąć udział w ostatnim już pokazie fontanny na placu Litewskim. Wstęp bezpłatny. Początek wydarzenia o godzinie 21.

Lubelska Giełda Staroci

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę miesiąca na placu Zamkowym możecie wziąć udział w Lubelskiej Giełdzie Staroci. Wystawcy będą czekać na Was od godziny 7 do 14.

Rodzinny festyn

W niedzielę (27 września) od godziny 15 do 17 przy Szkole Podstawowej nr 29 im. Adama Mickiewicza w Lublinie odbędzie się Festyn Rodziny organizowany przez Fundację Dwa Ognie. Festyn odbędzie się na terenie Orlika, a w przypadku deszczu zostanie przeniesiony na salę gimnastyczną. W programie festynu znajdą się między innymi pokazy sztuk walki oraz trening, zaplatanie warkoczyków, virtual quest, trening piłki nożnej, zabawy edukacyjne z klockami Lego oraz trampoliny.

Drogi Nadziei

W niedzielę (27 września) w kościele św. Piotra Apostoła w Lublinie odbędzie się czwarty koncert Gospel Rain pod hasłem: Drogi nadziei. „Drogi Nadziei” to cykl pięciu, specjalnie zaplanowanych koncertów chóru oraz zespołu Gospel Rain w wersji online. Projekt jest realizowany przez Good News Music, we wsparciu Stowarzyszenia Artystycznego „GR” w ramach ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego programu „Kultura w sieci”.

PZLA Drużynowe Mistrzostwa Polski

W sobotę (26 września) na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie odbędą się PZLA Drużynowe Mistrzostwa Polski 2020 – Finał Ekstraklasy Ligi Lekkoatletycznej. Zawody potrwają od godziny 16 do 20. Zawodnikom kibicować możecie bezpłatnie.

Na szarlotkę do skansenu

W weekend (26 i 27 września) w godz. 14-18 w Muzeum Wsi Lubelskiej możecie wziąć udział w święcie cydru. Wydarzenie odbędzie się w sektorze Powiśle lubelskiego skansenu. Wystawcy zaprezentują swoje wyroby z tych owoców, a będzie między innymi szarlotka, świeżo wyciskane soki, cydr lubelski i różnorodne ciasta.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments