Weekend w Lublinie będzie bardzo atrakcyjny. Na mieszkańców czeka przejażdżka rowerowa, kina pod gwiazdami, koncerty, festiwal graffiti i żużlowe emocje. Sprawdźcie, gdzie warto pójść i co zobaczyć w tym tygodniu.

Lubelska Masa Krytyczna

Powraca Lubelska Masa Krytyczna. Drugi przejazd w tym roku rowerzyści zaplanowali na piątek (31 lipca). Wyruszą oni o godzinie 18 z placu Litewskiego. Lipcowy przejazd będzie nieco inny niż dotychczas. Rowerzyści zaplanowali trasę nie tylko po ulicach Lublina, ale na swoich jednośladach pojadą również do Świdnika i powrócą na plac Łokietka przed lubelski Ratusz. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Meeting of Styles

Meeting of Styles to prawdziwe międzynarodowe święto graffiti. Począwszy od 2002 roku zorganizowano już ponad 1 000 edycji na całym świecie (w Ameryce Północnej i Południowej, Europie, Azji), w których uczestniczyło 200 tysięcy artystów. Lublin jest jedynym miastem w Polsce, które bierze udział w tym międzynarodowym festiwalu. W tym roku odbędzie się tu jubileuszowa edycja.

W sobotę (1 sierpnia) grafficiarzy spotkacie przed Skende Shopping Center. To właśnie tam, od godziny 10 do 18 będą malować swoje projekty na murze. Natomiast w niedzielę (2 sierpnia) od godz. 11 będą malowane ściany za Muzeum Wsi Lubelskiej.

Program znajdziecie tutaj 

Kino Perła

Kino Perła to kino znajdujące się w Browarze Perła przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie. Filmy możecie oglądać od godziny 21. Wstęp wolny.

Repertuar

Piątek (31 lipca) Guns Akimbo (Cykl: Sex & Drugs & Rock’n’roll)

Sobota (1 sierpnia) Ekscentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy (Cykl: A to Polska właśnie!)

Niedziela (2 sierpnia): Sokół z masłem orzechowym (Cykl: Świat się śmieje)

Atrakcje w Ogrodzie Saskim

Warsztaty

Sobota (1 sierpnia), godz. 11: Rośliny i spółka (warsztaty z Karuzelą Sztuki)

Spacery

Sobota (1 sierpnia), godz. 17: Saskie ciekawostki przyrodnicze – spacer edukacyjny

Koncerty

Piątek (31 lipca), godz. 20: Junior Stress & D’Roots Brothers

Sobota (1 sierpnia), godz. 20: Czarne Lwy z Przedmieścia

Centralny Plac Zabaw

Rusza Centralny Plac Zabaw. Przedstawiamy program licznych warsztatów i koncertów na ten weekend.

Warsztaty

Niezły cyrk! – warsztaty nowego cyrku – 1, 29 sierpnia / soboty / godz. 17:30

Rodzinne popołudnia – cykl warsztatów familijnych (od 4 lat) – 2, 9, 16, 23, 30 sierpnia / niedziele / godz. 17:30

Spektakle

1.08., godz. 16: Rodzinny spektakl familijny

Koncerty

1.08, godz. 20:00 – Janjiggah – Janek Michalec live act
1.08, godz. 21:00 – Tęskno

Kino w Bramie 

Filmy pod gołym niebem możecie zobaczyć również w kinie w Bramie przy ul. Królewskiej 3. Wstęp wolny, początek o godz. 21.

Repertuar

Piątek (31 lipca): Będzie lepiej

Sobota (1 sierpnia): Legiony

Żużlowe emocje w Paragrafie

W pubie Paragraf 14 szykuje się prawdziwy żużlowy weekend. W piątek (31 lipca) oraz w niedzielę (2 sierpnia) będziecie mogli zobaczyć tam liczne spotkania żużlowe w ramach rozgrywek PGE Ekstraligi.

Terminarz

Piątek (31 lipca), godz 18: RM Solar Falubaz Zielona Góra – PGG ROW Rybnik

Piątek (31 lipca), godz 20:30: Fogo Unia Leszno – Moje Bermudy Stal Gorzów

Niedziela (2 sierpnia), godz. 16:30: MRGARDEN GKM Grudziądz – Eltrox Włókniarz Częstochowa

Niedziela (2 sierpnia), godz. 19:15: Motor Lublin – Betard Sparta Wrocław

Pokazy na fontannie multimedialnej

W weekend będziemy mogli wziąć również udział w pokazach na fontannie multimedialnej na placu Litewskim. Początek o godzinie 21.

Harmonogram na sierpień:

Piątek (31 lipca) – Czarcia Łapa, Wydarzenia Kulturalne

Sobota (1 sierpnia) – Czarcia Łapa, Unia Narodów

Wystawa w CSK

W Galerii Wystaw Czasowych na poziomie -1 możecie zobaczyć wyjątkową wystawę „Archiwum Pamięci”, która prezentuje dokonania trzech wybitnych artystów, łącząc różne dziedziny sztuki, takie jak rysunek, grafika, malarstwo oraz rzeźba, w jedną niezwykle interesującą wystawę. Bilety na wystawę są dostępne w kasie CSK w cenie 8 zł (normalny) oraz 4 zł (ulgowy). Prace możecie oglądać od godziny 12 do 18 przez cały weekend.

Brain Damage Gallery

W tym miejscu możecie zobaczyć ciekawą wystawę. „We’re Open” to wystawa podczas której widzowie mają możliwość zobaczyć kilkadziesiąt prac różnych artystów reprezentujących odmienne style i podejścia artystyczne. Wśród zaproszonych znaleźli się: Ben Eine, Bezt, Blade King Of Graffiti, Bruce Davidson, Chazme, czy Zbiok Czajkowski. Wystawa czynna jest w piątek i sobotę od godziny 12 do 17.

Wystawa pasteli

Rozdroża Koloru to nowa wystawa w Galerii Sztuki „Wirydarz”, na której zobaczymy najnowsze pastele inspirowane pobytem we Francji Stasysa Eidrigeviciusa. Wystawiał w Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii, Japonii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Niemczech i wielu innych krajach. Teraz przyszedł czas na Lublin. Wystawa zostanie z nami do 7 września. Wstęp wolny.

Jesteśmy Ludźmi”

„Jesteśmy ludźmi” to tytuł wystawy w Galerii Labirynt, na której możemy zobaczyć instalacje, obiekty, grafiki, a także fotografie przygotowane przez osoby z lubelskiego środowiska LGBT. Wystawę możecie zwiedzić w godzinach otwarcia galerii. Wstęp wolny.

Relaks na tarasie

W Vivo! Lublin ponownie został otworzony taras widokowy znajdujący się na dachu centrum handlowego. Do Waszej dyspozycji jest strefa wypoczynkowa, ławki, plac zabaw dla dzieci oraz zewnętrzna siłownia, a także ścieżki z roślinnością na górnym poziomie.

Wystawa klocków Lego

W Skende Shopping Lublin można oglądać największą międzynarodową wystawę budowli z klocków Lego. Na wystawie zaprezentowane są figurki w skali 1:1, które przedstawiają znane postaci ze świata sportu, nauki, kultury, filmu i bajek. Najbardziej widowiskową rekonstrukcją z ponad 100 makiet ma 7-metrowy pojazd Batmana zbudowany z 900 tysięcy klocków. Batamobilowi towarzyszy wykonana w skali 1:1 figura inspirowana postacią Batmana. Bilety możecie nabyć w kasie przed wejściem na wystawę.

Atrakcje nad zalewem

Wybierając się nad Zalew Zemborzycki możecie skorzystać między innymi z wypożyczalni sprzętu rekreacyjnego. Dostępne są już rowery wodne, piłki, rowery górskie, a także kajaki i windsurfing. Wypożyczalnia sprzętu wodnego i rekreacyjnego znajduje się w pobliżu ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Możecie z niej skorzystać od godziny 10 do 20.

Warto również skorzystać z nowej przestrzeni rekreacyjnej Playa Marina (ul. Krężnicka 6). Na najmłodszych czekają tam dmuchane zjeżdżalnie, a na tych nieco starszych kajaki i żaglówki.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments