Będzie Festiwal Roślin, Noc Kultury, a także food trucki i ekopiknik – między innymi dzięki tym wydarzeniom weekend w Lublinie zapowiada się niezwykle ciekawie. Sprawdźcie, na co warto się wybrać od piątku (4 czerwca) do niedzieli (6 czerwca).

Półmaraton Solidarności

Startuje 8. PKO Półmaraton Solidarności. Biegaczy będziemy mogli zobaczyć na ulicach Lublina, jak i Świdnika w sobotę (5 czerwca). Podobnie jak w poprzedniej edycji biegu, rywalizacja odbędzie się na trasie Świdnik – Lublin, z istotną zmianą na ulicy Lotników Polskich w Świdniku i metą na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie.

Street Food Festiwal

Od piątku (4 czerwca) do niedzieli (6 czerwca) na placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie będziecie mogli spróbować żarcia na kółkach, które zaoferują foodtrucki z całej Polski. Początek wydarzenia o godzinie 14.

Foodtrucki przyjadą z kuchnią z różnych stron świata. Będą potrawy kuchni hiszpańskiej, amerykańskiej, węgierskiej czy azjatyckiej. Znajdziecie dania mięsne i wegetariańskie, coś na słodko i słono. W wydarzeniu możecie wziąć udział w piątek (4 czerwca) od godziny 14 do 21, w sobotę (5 czerwca) od godziny 11 do 21 oraz w niedzielę (6 czerwca) od godziny 11 do 20.

Przestrzenie Sztuki

Tegoroczne Przestrzenie Sztuki będą wyjątkowe. Odbywać się będą m.in. w lubelskich parkach, ogrodach i instytucjach kultury przez cały czerwiec. W nadchodzącej edycji możemy wziąć udział już w najbliższy weekend (4-6 czerwca).

Program

Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim

4 czerwca (piątek), godz. 20:30 – Teatr Muzyczny w Lublinie – Po polsku z Muzycznym – premiera

5 czerwca (sobota), godz. 21:00 – Fundacja Sztukmistrze – Szafa Show i przyjaciele

6 czerwca (niedziela), godz. 16:00 – Teatr Seniora – Kabaret Starszych Pań i Panów

Żarcie na kółkach przed Areną Lublin

Po raz pierwszy do Lublina przyjedzie Food Truck Festiwal. Żarcia na kółkach będzie można spróbować od piątku (4 czerwca) do niedzieli (6 czerwca). Początek wydarzenia o godzinie 15 na parkingu przed Areną Lublin. W Food Truck Festiwalu będziecie mogli wziąć udział w piątek od godziny 15 do 22, w sobotę od godziny 12 do 22, a w niedzielę od 12 do 20. Wstęp jest bezpłatny. Wydarzenie odbywa się w reżimie sanitarnym.

Lublin Power Activ

W sobotę (5 czerwca) na placu Zamkowym gościć będzie Lublin Power Active Challange. To pierwsze takie wydarzenie w Lublinie organizowane w formie amatorskich zawodów w trójboju siłowym. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.

Lublin Power Active Challange to pierwsze amatorskie zawody w trójboju siłowym w Lublinie. W trakcie zawodów czeka na was wiele atrakcji. Będzie można wziąć udział między innymi w pokazie strongman oraz konkursie na najlepsze przebranie superbohatera.

Teatr Osterwy w Lublinie

Teatr im. Juliusza Osterwy zaprasza mieszkańców Lublina do zobaczenia kilku spektakli. Zachęca ich do tego między innymi „Nora”, „Czego nie widać”, „Nad Niemnem”. Przedstawiamy repertuar spektakli na nadchodzące miesiące.

Repertuar

4 czerwca (piątek), godz. 19:00 – Nad Niemnem

5 czerwca (sobota), godz. 19:00 – Nad Niemnem

6 czerwca (niedziela), godz. 19:00 – Nad Niemnem

Noc Kultury

Wiszące ryby, ping-pongowe żyrandole i nietoperze na ulicy Dominikańskiej to tylko część z atrakcji, które będzie można zobaczyć od 4 czerwca do 21 lipca. Tym razem potrwa przez 7 tygodni i będzie miała formułę spacerów w poszukiwaniu instalacji ukrytych w zaułkach Starego Miasta w Lublinie. Powodem zmiany formuły wydarzenia była pandemia koronawirusa.

Szczegółowy program znajdziecie tutaj 

Festiwal Familijny w Parku Ludowym

W weekend (5-6 czerwca) w Parku Ludowym odbędzie się Festiwal Familijny. Będą nie tylko animacje i warsztaty, ale również spacery, przedstawienia teatralne i koncerty.

Szczegółowy program wydarzenia znajdziecie tutaj

Charytatywne rozpoczęcie Moto Sezonu

W sobotę (5 czerwca) przed Areną Lublin odbędzie się charytatywne rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Podczas wydarzenia, które rozpocznie się o godzinie 14 będzie prowadzona zbiórka dla chorej na SMA Nineczki Kropczki. Wstęp wolny.

Ekopiknik nad Zalewem

EKO Piknik rozpocznie się o godz. 10:00 nad Zalewem Zemborzyckim. Uczestnicy akcji zostaną wyposażeni w rękawiczki ochronne oraz worki do zbiórki odpadów. Ich zadaniem będzie zebranie odpadów zanieczyszczających tereny wokół Zalewu Zemborzyckiego wzdłuż wschodniego brzegu oraz przybrzeżny las. Na wszystkich uczestników czekają upominki od Decathlonu. Impreza potrwa do godz. 15:00.

Festiwal Roślin

W weekend (5-6 czerwca) w Hali Globus trwać będzie Festiwal Roślin, czyli wielka wyprzedaż doniczkowa. Mieszkańcy mogą wziąć udział w wydarzeniu w sobotę od godziny 10 do 20 i w niedzielę od 10 do 18.

Będą rośliny doniczkowe prosto z hodowli w cenach niższych niż w internecie, bo zaczynające się od 5 zł. Będą zarówno rośliny małe, jak i duże, bez chorób i szkodników. Za rośliny można płacić zarówno kartą, jak i gotówką.

Jarmark Tradycji

Jarmark Tradycji wrócił na ulicę Szambelańską w Lublinie. Co weekend można tam kupić tradycyjne, regionalne potrawy pochodzące z Lubelszczyzny. Wystawcy czekają na Was od piątku do niedzieli od godziny 10 do późnych godzin wieczornych. U wystawców znajdziecie lubelskie cebularze, miody, kwasy chlebowe, a także ręcznie robioną i ozdabianą biżuterię.

Lubartowska 77

Na Lubartowską 77 zaprasza Jarmark Lubelski. Lokalni wystawcy czekają na Was w hali wystawowej w każdą sobotę od godziny 7.30 do 13. Jarmark Lubelski skupia ponad 60 wystawców, wśród których są rolnicy, producenci żywności i rękodzielnicy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments