Przed nami kolejna edycja Bakcynaliów, czyli Festiwalu Piosenki Studenckiej i Turystycznej. Jak co roku, wydarzenie będzie gościć w Akademickim Centrum Kultury „Chatka Żaka”. W koncertach możecie wziąć udział online w piątek (6 listopada) i w sobotę (7 listopada).

Tegoroczna edycja rozpocznie się od koncertu Grzanego Wina. Zespół na co dzień porusza się w nurcie ballady folkowej, piosenki turystycznej i poetyckiej. Posiadają na swoim koncie kilkanaście sukcesów festiwalowych (w tym pierwsze miejsce i nagrodę publiczności na Bakcynaliach 2019) oraz koncert w studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Nagrali dwie płyty: „Bieszczady” i „Zielone pudełko”. Tego samego dnia usłyszymy również zespół Pod Strzechą. Korzenie muzyki uprawianej przez zespół sięgają do piosenki studenckiej, harcerskiej, poetyckiej oraz autorskiej. I choć grupa powstała w 1985 roku, na muzyczną scenę wróciła dopiero w 2017.

W sobotę natomiast usłyszymy między innymi Piotra Bakala. To poeta, bard, autor, kompozytor i piosenkarz, a także organizator koncertów, festiwali i warsztatów piosenkarskich, tłumacz i dziennikarz. Jest również inicjatorem i dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Bardów – OPPA, założyciel i prezes Stowarzyszenia Literacko-Muzycznego „Ballada”.

Na tej samej scenie usłyszymy również zespół U Studni, który zagra piosenkę literacką, poezję śpiewaną. W swoich piosenkach wykorzystują teksty poetów: Adama Ziemianina, Krzysztofa Cezarego Buszmana, Edwarda Stachury, a także własne.

Wszystkie koncerty możecie zobaczyć online na stronie ACK UMCS „Chatki Żaka”. Wydarzenie poprowadzi Rafał Tomczyk.

Program

Piątek (6 listopada), godz. 19:00

Grzane Wino

Pod Strzechą

Sobota (7 listopada), godz. 18:00

Seta

Piotr Bakal

U Studni

Fot. Materiały prasowe

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments