Z końcem listopada na termometrach zobaczymy kilka kresek poniżej zera. Możliwe są też przelotne opady śniegu. Sprawdziliśmy, jaka pogoda czeka nas od piątku (18 listopada) do środy (23 listopada).

Znad Skandynawii nadciąga wyż i tak też będzie wyglądać piątek (18 listopada). – Następnie wyż będzie przemieszczać się znad Skandynawii ku północno-wschodnim krańcom Europy. Taka konfiguracja pola barycznego w naszej części kontynentu przyniesie napływ dość chłodnej i suchej masy powietrznej z kierunków wschodnich. Układ osłabnie w drugiej części przyszłego tygodnia, ustępując miejsca nasuwającej się z zachodu zatoce niżowej z cieplejszą i bardziej wilgotną masą powietrza – mówi Grzegorz Kołodziej ze Stowarzyszenia Klimatologów Polskich.

W piątek (18 listopada) i sobotę (19 listopada) prognozowane jest zachmurzenie całkowite z możliwością rozpogodzeń. Możliwe słabe prószenie śniegu. Temperatura minimalna będzie się wahać od -5°C do -4°C. Temperatura maksymalna wyniesie od -1°C do 1°C. Wiatr będzie słaby, północno-wschodni i wschodni.

Z soboty (19 listopada) na niedzielę (20 listopada) i w niedzielę temperatura minimalna wyniesie od -6°C do -4°C. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. – Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty, wschodni i południowo-wschodni – dodaje Grzegorz Kołodziej.

W poniedziałek (21 listopada) zachmurzenie będzie duże, a okresami możliwe są słabe opady śniegu. Temperatura minimalna wyniesie od -3°C do -2°C. Temperatura maksymalna wyniesie od -1°C do 0°C. Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.

We wtorek (22 listopada) zachmurzenie będzie duże i będą przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna to około -3 do -1°C. Temperatura maksymalna wyniesie od 0°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, jednak okresami porywisty i południowo-wschodni.

Z wtorku (22 listopada) na środę (23 listopada) i w ten dzień możliwe jest zachmurzenie duże z rozpogodzeniami w drugiej części dnia. – Okresami będą opady śniegu. Temperatura minimalna wyniesie około -2 do 0°C. Temperatura maksymalna będzie się wahać od 0°C do 1°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni – podsumowuje Grzegorz Kołodziej.

Fot. Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments