W sobotę (19 listopada) w Muzeum Narodowym w Lublinie możecie zobaczyć film “Kleopatra”. Będzie to ponad 4-godzinna opowieść o starożytnym Egipcie, którą będziemy mogli zobaczyć w murach Zamku Lubelskiego. Początek wydarzenia o godzinie 16:00.

“Kleopatra” to epicka opowieść o losach królowej Egiptu, pięknej Kleopatrze i jej dążeniu do wzmocnienia potęgi swojego państwa poprzez pozbawienie dominacji Cesarstwa Rzymskiego. Kiedy w grę zaczyna wchodzić miłość do Juliusza Cezara i Marka Antoniusza, potężna kobieta popełnia błąd.

Kręcony aż dwa razy film kosztował kilkaset milionów i prawie doprowadził do bankructwa 20th Century Fox. Rolę główną powierzono Elizabeth Taylor, która dla żartu miała powiedzieć: Zgodzę się za milion dolarów. Tym samym stała się najlepiej opłacaną aktorką w historii kina.

“Kleopatra”, w reżyserii Joseph L. Mankiewicz powstała w 1963 roku. Film potrwa 4 godziny, 3 min.

Wystawa

Pokaz towarzyszy wystawie “Magia starożytnego Egiptu”. Poprzez zabytki związane z historią, kulturą, życiem codziennym, religią oraz obrzędami pogrzebowymi ukazane zostały najistotniejsze aspekty świata starożytnych Egipcjan. Na wystawie możemy zobaczyć blisko 200 artefaktów, z których część pokazywana jest po raz pierwszy. Wystawę możemy oglądać do 5 marca.

Więcej o wystawie dowiecie się tutaj

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments