Trwa rejestracja sztabów 30. akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W tym roku Wielka Uliczna Zbiórka Darów odbędzie się w sobotę (26 listopada) w Lublinie.

– Niezmiennie niech nam towarzyszą słowa piosenki, że nawet odrobinę można podzielić. Nasze hasło to proszę, dziękuję, przepraszam, zapamiętaj – mówi Ewa Dados, organizator akcji PDPZ.

Do biura akcji w Radiu Lublin nadchodzą listy i dzwonią telefony z pytaniami o szczegóły. Przychodzą też maile od przyszłych szefów sztabów, wolontariuszy i współorganizatorów.

– Tradycyjnie, w październiku utworzyliśmy Główny Społeczny Komitet Organizacyjny naszej akcji. Zgodnie z naszym hasłem „Podziel się tym co masz” – „Dar serca za dar serca”, będziemy dzielić się tym, co przyniesie wsparcie, radość i umocni wiarę w drugiego człowieka, człowiekowi w potrzebie – podkreśla Ewa Dados.

Co ważne, podczas akcji są zbierane jedynie ubrania, środki czystości, zabawki, artykuły higieniczne i żywność długoterminowa. Nie są zbierane pieniądze ani poprzez zbiórkę internetową, ani wolontariuszy.

– Będziemy nieść pomoc dzieciom, ich rodzinom, bliskim i dalszym, wszystkim, dla których los nie zawsze jest łaskawy, których spotyka „zima” zapomnienia i samotności, tych, którzy wciąż mają nadzieję na prawdziwe, pełne miłości Boże Narodzenie – podkreśla organizatorka. – W tym trudnym czasie chcemy pamięcią i troską objąć także dzieci, które dotknęła groza wojny – dodaje.

Materiały akcyjne można pobierać w Radiu Lublin od Społecznego Komitetu Organizacyjnego. Są to między innymi słoneczka, plakaty, a także identyfikatory tym sztabom, które są już zarejestrowane.

Informacje dotyczące rejestracji sztabów można uzyskać dzwoniąc na infolinię: 800 600 650 od godziny 8:00 do 18:00. Zbiórki rozpoczną się 21 listopada i potrwają do świąt Bożego Narodzenia.

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę to ogólnopolska akcja organizowana od 1993 roku przez Polskie Radio Lublin. – Dziś wybrzmiewa: Pomóż Dobru Pokonać Zło! Tak wiele zależy od każdego z nas – podsumowuje Ewa Dados z PDPZ.

Fot. Dominika Polonis/archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments