Będzie wsparcie finansowe dla organizacji zaangażowanych w pomoc Ukrainie

0
74

Miasto uruchomiło wsparcie finansowe dla organizacji pozarządowych zaangażowanych w działania na rzecz obywateli Ukrainy uciekających przed wojną. Nabór wniosków do konkursu dla organizacji pozarządowych ma charakter szybkiej interwencji. W czwartek (3 marca) sesji Rady Miasta Lublin przyjęto uchwałę w sprawie uruchomienia środków w kwocie 200 tys. zł na wydatki związane z kryzysem uchodźczym.

– W Lublinie niezwłocznie po wybuchu wojny w Ukrainie rozpoczął działania Miejski Sztab Kryzysowy we współpracy z Lubelskim Społecznym Komitetem Pomocy Ukrainie. Organizacje pozarządowe od razu uruchomiły pomoc dla osób potrzebujących, które przyjechały do Lublina i kontynuują ją nieprzerwanie. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu nikt nie jest pozostawiony bez wsparcia. Wysiłek podejmowany przez lubelskie organizacje wymaga także zabezpieczenia finansowego, które pozwoli prowadzić działania w dłuższej perspektywie czasu  – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Celem naboru jest wsparcie działań organizacji pozarządowych, które zaangażowały się w działania na rzecz osób uciekających przed wojną w Ukrainie i trafiających do naszego miasta. Pula środków w ramach tego naboru wynosi 30 tys. zł i w każdej chwili, w zależności od potrzeb zgłaszanych przez organizacje i rozwoju sytuacji może zostać zmieniona. Maksymalna kwota dotacji, o jaką można się starać wynosi 10 tys. zł.

Oferty realizacji zadania publicznego należy składać elektronicznie w generatorze Witkac oraz jednocześnie w wersji papierowej podpisanej przez osoby upoważnione do reprezentowania oferenta lub oferentów. Wersja papierowa musi być identyczna z wersją elektroniczną. Wydrukowane oferty przyjmowane są w Biurach Obsługi Mieszkańców, a także w Biurze Partycypacji Społecznej przy ul. Gilasa 3, 20-109 Lublin, dokąd można je również wysłać pocztą (liczy się data wpływu oferty, a nie wysyłki).

Na sesji Rady Miasta Lublin przyjęta została uchwała w sprawie uruchomienia środków na wydatki związane z kryzysem uchodźczym z przeznaczeniem na pokrycie kosztów związanych z funkcjonowaniem punktów pomocowych dla uchodźców przybywających z Ukrainy. Kwota 200 tys. złotych zostanie przeznaczona na wsparcie organizacji pozarządowych angażujących się w pomoc uchodźcom z Ukrainy na terenie Lublina. Wysokość wsparcia została uzgodniona z przedstawicielami organizacji i zabezpieczy aktualne potrzeby.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments