Utalentowani tancerze, kolorowe stroje i wyjątkowe choreografie – w piątek (10 stycznia) o godz. 19 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbędzie się koncert taneczny Best of Dance.

Grupy taneczne z Dzielnicowego Domu Kultury SM „Czechów” w Lublinie zaprezentują się w choreografiach jazzowych i baletowych. W programie znalazły się choreografie taneczne Renaty Pyszniak, Elizy Maruszak i Wojciecha Pyszniaka. Wystąpią m.in. grupa baletowa FATUM, PERFEKT, AURUM, STEP UP i in.

Grupa baletowa Fatum działa w DDK od 20 lat (w czerwcu zespół świętował jubileusz). Grupę tworzą doświadczone tancerki oraz instruktorki tańca. Repertuar grupy jest bardzo szeroki począwszy od tańców charakterystycznych, poprzez tańce estradowe, po etiudy tańca współczesnego.

Zespół jest wielokrotnym laureatem nagród na festiwalach o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim. Podczas 20 lat działalności grupa prezentowała się również poza granicami Polski m.in. w Wiedniu oraz Teatrze Opery i Baletu we Lwowie. W czerwcu 2018 roku grupa została nagrodzona Medalem Prezydenta Miasta Lublin.

Wstęp na koncert taneczny jest bezpłatny. Dobrowolne datki zostaną przekazane na rzecz podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments