Stowarzyszenie „Klub Strzelecko-Kolekcjonerski Bezpieczna Lubelszczyzna” realizuje projekt pod nazwą “Nauka w służbie kształtowania postaw patriotycznych młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych”.

Ten edukacyjny projekt, adresowany do młodzieży szkól podstawowych i ponadpodstawowych w województwie lubelskim oraz nauczycieli, ruszył w ubiegłym roku i spotkał się z dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem. Jego celem jest nie tylko edukowanie, ale też inspirowanie młodzieży poprzez połączenie tradycji z nowoczesnością, historii z technologią.

– Punktem wyjścia w tym projekcie jest patriotyzm. Gdy myślimy o patriotyzmie, przychodzą nam na myśl wielkie postacie, bitwy i chwile, które zmieniły bieg historii naszego kraju. Jednakże patriotyzm to nie tylko historia, ale również wartości, które chcemy przekazać młodszemu pokoleniu – podkreślają organizatorzy.

Kierując się tym celem, projekt przybliża młodzieży sylwetkę elitarnych polskich jednostek wojskowych takich jak “Cichociemni”. – To oni, dzięki swojej niezłomności, odwadze i determinacji, stali się inspiracją dla wielu Polaków. Rodzi się zatem pytanie, jak połączyć to z nauką i pokazać, że postawa patriotyczna może być wspierana przez osiągnięcia naukowe i rozwój technologiczny – dodają organizatorzy.

Na te pytania odpowiadają realizowane przez Stowarzyszenie „Klub Strzelecko-Kolekcjonerski Bezpieczna Lubelszczyzna” warsztaty, które łączą tradycyjne metody nauczania z nowoczesnymi rozwiązaniami. Młodzież, ze szkolnych murów przenosi się m.in. na łono natury, gdzie zgłębia tajniki survivalu. Dzięki temu uczniowie nie tylko poznają podstawy terenoznawstwa, ale przede wszystkim zasady przetrwania.

Młodzi ludzie mają również okazję poznać i zrozumieć procesy fizyko-chemiczne zachodzące podczas strzału, czy podstawy balistyki. To wszystko dzięki realizowanym zajęciom, jakie odbywają się na strzelnicy multimedialnej. Oprócz zdobycia umiejętności bezpiecznego posługiwania się bronią palną, ćwiczą praktyczne umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

Projekt, który realizuje treści edukacji dla bezpieczeństwa powstał dzięki wsparciu i pomocy partnerów. Projekt finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments