Przed nami weekend, podczas którego nie zabraknie atrakcji. Sprawdziliśmy, na co warto się wybrać i co zobaczyć w Lublinie od piątku (2 lutego) do niedzieli (4 lutego).

Zwiedzanie z przewodnikiem

W sobotę macie kolejną szansę, by zwiedzić Lublin razem z przewodnikiem w ramach #PoznajLublinzPrzewodnikiem. Początek w sobotę o 13 z Centrum Inspiracji Turystycznej (Jezuicka 1/3). Spacerując z prawdziwymi pasjonatami miasta podziwiamy piękną architekturę, poznajemy historię, a przy okazji spędzamy miło czas w towarzystwie profesjonalistów. Bilety możecie kupić stacjonarnie lub online na przewodnik.lublininfo.com

Dzienne zwiedzanie Lublina | Szlakami Unii Jagiellońskiej

Fundacja “Via Jagiellonica” zaprasza w piątek na dzienne zwiedzanie Lublina, w którym w czasach jagiellońskich narodziła się Rzeczpospolita Obojga Narodów oraz kwitł wielki handel między Zachodem a Wschodem. Do wyboru są cztery programy realizowane z przewodnikiem na: dawnych przedmieściach i Podzamczu, Starym Mieście, wzgórzu zamkowym oraz w siedzibie Muzeum Narodowego na Zamku.

Harmonogram:

godz. 10 – spotkanie przy pomniku Unii Lubelskiej, w programie dawne przedmieścia i/lub Podzamcze,

godz. 11 – spotkanie przy Bramie Krakowskiej, w programie Stare Miasto,

godz. 12 – spotkanie przy Bramie Grodzkiej, w programie wzgórze zamkowe,

godz. 13 – spotkanie przy Muzeum Narodowym na Zamku, w programie obiekty i ekspozycje ww. muzeum (uwaga! dodatkowo uzgodnione bilety: https://zamek-lublin.pl/wizyta/ceny-biletow/)

Cena usługi przewodnickiej dla MINIMUM 3 OSÓB na wybrany ww. program trwający około 1 godziny:

– dorośli – 25 zł (bilet normalny),

– studenci, emeryci i renciści – 20 zł (bilet ulgowy),

– dzieci, uczniowie – 15 zł (w ramach biletu rodzinnego).

Powyższa oferta dla osób indywidualnych, skierowana jest wyłącznie do osób pełnoletnich oraz niepełnoletnich z uprawnionymi opiekunami.

Wcześniejsza REZERWACJA jest obowiązkowa i wymaga potwierdzenia przez organizatora. Można jej dokonywać na numer: (81) 441-11-18 lub kom. 693-272-040.

Sonata Kreutzerowska

Miłość i nienawiść. Zazdrość i namiętność. Jak stereotypy i normy społeczne wpływają na związek dwojga ludzi? W relacjach między kobietą a mężczyzną granica jest cienka. Czy szczęśliwy finał jest możliwy? Daniel Salman w pełnym pasji monologu prowadzi publiczność przez kolejne etapy tej skomplikowanej gry uczuć. Aktorowi towarzyszy tytułowa Muzyka. Muzyka, którą sam autor nazywa „najbardziej wyrafinowaną, zmysłową chucią”, wykonywana jest w spektaklu na żywo przez wiolonczelistkę Małgorzatę Pietroń.

W ten weekend Chatka Żaka zaprasza na spektakl Sonata Kreutzerowska.

Repertuar:

3 lutego, godz. 19:00

4 lutego, godz. 17:00

RODZAJE I CENY BILETÓW

normalne 60 zł

ulgowe 50 zł

Szczegółowe informacje o rodzajach i cenach biletów dostępne są na stronie: https://www.teatrosterwy.pl/pl,0,s191,bilety.html…

WINYL DISCOUNT Lublin w Świętym Spokoju

Święty spokój zaprasza w ten weekend na winylowe wydarzenie. Organizatorzy przygotowali ponad 5000 zachwycających tytułów oraz świetne promocje. Zainteresowani będą mogli odwiedzić Święty Spokój w sobotę i niedzielę od godz. 12:00 do godz. 18:00.

Akademia Pana Kleksa | Ferie w Kinie CSK

Kino CSK zaplanowało na ten weekend prezentacje filmu “Akademia Pana Kleksa”. Nowa wersja filmu w której występują wybitni polscy aktorzy – m.in. wcielający się w postać Ambrożego Kleksa Tomasz Kot oraz grająca Adę Niezgódkę Antonina Litwiniak. Na ekranie, w roli tajemniczego Doktora, pojawia się również Piotr Fronczewski.

Repertuar:

2 LUT | PIĄTEK | 17:00

4 LUT | NIEDZIELA | 17:00

Bilety |12/15zł|: Kasa CSK oraz https://bilety.csklublin.pl

Ferie na Zamku Lubelskim

W piątek na Zamku Lubelskim w ramach Ferii na Zamku Lubelskim będzie można wziąć udział w wydarzeniu “Malarstwo materii”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00. Uczestnicy okiem awangardowego artysty przyjrzą się właściwościom wszechobecnej materii tworzącej otaczający nas świat i stworzą własne prace w technice asamblażu. Zajęcia dla dzieci w wieku 9-12 lat. Bilety dostępne na stronie: www.bilety.mnwl.pl

Michał Wiśniewski akustycznie II

Druga odsłona akustycznych koncertów Michała Wiśniewskiego. Tym razem uczestnicy koncertu usłyszą aż 16 kompozycji, które nie pojawiły się na pierwszej części trasy. Piosenki zagrane w nieznanych dotąd aranżacjach.

Artysta przygotował na ten koncert trzy rodzaje biletów, dwa z nich dają możliwość spotkania twarzą w twarz, po koncercie!

BILET NORMALNY – uprawnia do uczestnictwa w koncercie.

BILET VIP BACKSTAGE PASS – uprawnia do spotkania z Michałem po koncercie, a także do zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

BILET SPONSOR PACKAGE – uprawnia do uczestniczenia w próbie zespołu, a po koncercie do spotkania z Michałem i zrobienia wspólnego zdjęcia w pierwszej kolejności. Ponadto każdy posiadacz biletu Sponsor otrzyma również płytę wokalisty.

Koncert rozpocznie się w niedziele o godz. 18:00 w Studiu im. Budki Suflera w Radiu Lublin.

Pies i Robot | Ferie w Kinie CSK

PIES zamieszkujący Nowy Jork ma dość samotności i ulega słodkiej obietnicy telewizyjnej reklamy.

Niebawem jego życie nabiera barw, a błahe czynności zamieniają się w cudowną przygodę dzięki dziecięcej ciekawości przyjaciela – ROBOTA.

„Pies i Robot” Przepiękna animacja o prostej potrzebie przyjaźni oraz bliskości.

Repertuar:

2 LUT | PIĄTEK | 15:00

4 LUT | NIEDZIELA | 15:00

Arabela

W piątek o godz. 10:00 w Teatrze Andersena odbędzie się spektakl Arabela. Jest on skierowany dla dzieci od 8 roku życia.

Bilety grupowe na spektakle wymagają wcześniejszej rezerwacji mailowej lub telefonicznej: +48 502 663 873 / organizacjawidowni@teatrandersena.pl

Bilety indywidualne oraz specjalne (dla osób z orzeczoną niepełnosprawnością i ich opiekunów) na spektakle weekendowe można kupić w serwisie Bilety24: https://www.bilety24.pl/teatr/1062-arabela-45664?id=553442 oraz w kasie teatru.

Lubelskie książki, lubelskie fotografie – spotkanie lubelskich pasjonatów

W niedzielę przy Lubartowskiej 77 od godz. 15:00 wszyscy pasjonaci starych fotografii i ksiązek z historią będą mieli okazję na spotkanie. Podczas spotkania odbędzie się prelekcja dotycząca starych zakładów fotograficznych prowadzona przez Ewę Zielińską – autorkę książki Fotografie dawnego Lublina z akt Inspekcji Budowlanej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments