Bezpłatna sterylizacja psów i kotów, zarówno właścicielskich, jak i wolnożyjących, stała się w naszym mieście akcją regularną. Każdego roku w ramach Budżetu Obywatelskiego Lublina na projekt głosuje wielu lublinian, zapewniając mu miejsce wśród programów przeznaczonych do realizacji. Właśnie trwa nabór klinik weterynaryjnych, które zechcą wykonywać zabiegi za pieniądze otrzymane od Urzędu Miasta.

Projekt bezpłatnej sterylizacji psów i kotów od lat cieszy się w Lublinie niesłabnącym zainteresowaniem. W tej chwili trwa nabór klinik, które zechcą włączyć się do miejskiego programu. Będą one wybierane w taki sposób, by nikt nie był zmuszony transportować swojego zwierzaka na drugi koniec miasta. Jednak każdy chętny będzie mieć wolny wybór w kwestii kliniki, w której zabiegowi zostanie poddane jego zwierzę. Nikt nie zostanie przypisany do lecznicy ze względu na rejon miasta, w którym mieszka.

Zabiegom poddane będą psy oraz koty. Te wolnożyjące dodatkowo zostaną odpchlone oraz odrobaczone. Akcja rozpocznie się na wiosnę i potrwa do października. Liczba miejsc – jak zawsze – będzie ograniczona. Obowiązują zapisy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments